03 Maj 2021

English Electric 16Switch

Nowy przełącznik LAN English Electric 16Switch podwaja liczbę wejść w stosunku do 8Switch

Źródło: Chord Company

→ PRZEŁĄCZNIK LAN

W należącej do Chord Company marce English Electric znajdziemy teraz przełącznik LAN 16Switch, oparty na modelu 8Switch, debiutanckim produkcie brytyjskiej firmy, który został wprowadzony na rynek w maju 2020 r.

Picture 2975

16Switch to dwustrefowe, 16-portowe urządzenie Gigabit Ethernet (GbE), które zostało zoptymalizowane do strumieniowego przesyłania muzyki i wideo. 16Switch ma dwa niezależne rzędy ośmiu wysokiej jakości portów Gigabit Ethernet, które mogą być używane jako dwa niezależne przełączniki ośmioprocesorowe lub podłączone i używane jako jedno 16-drożne urządzenie.

Technika

Przełącznik 16Switch został zaprojektowany, aby zapewnić wysoką izolację szumów i niski poziom szumów elektrycznych. Wykorzystuje dwa bardzo dokładne, dostosowane do indywidualnych potrzeb TCXO (oscylatory kwarcowe z kompensacją temperatury) o dokładności 0,1 ppm (znacznie wyższej niż normalne kryształy i wyższą niż zwykły TCXO), umożliwiając przełącznikowi 16Switch generowanie sygnałów sieciowych o wyższej dokładności, co z kolei pomaga zapewnić bardziej stabilną transmisję danych.

Picture 2977

Źródło zegara jest izolowane dla każdej strefy sieci, co umożliwia modułom TCXO usuwanie szumów związanych z zasilaniem z obwodu przełącznika. Zasilanie jest dostarczane przez dwa niezależne, izolowane zasilacze do każdego z ośmioportowych modułów przełącznika; czyste zasilanie zapewnia lepszą jakość sygnału sieciowego, taktownego przez zegar TCXO. Gdy działa jako dwie niezależne strefy zasilania, umożliwia działanie sprzętu audio-wideo o krytycznym znaczeniu.

Doug Maxwell, dyrektor sprzedaży English Electric, powiedział:

Myślimy, że dzięki 16Switch będziemy w stanie zaskoczyć nawet najbardziej zatwardziałego cyfrowego sceptyka. Na pierwszych etapach odsłuchu byliśmy tak zaskoczeni tym, co usłyszeliśmy, że musieliśmy wypuścić ten niesamowity produkt „obok” 8Switch.

Słuchanie muzyki przesyłanej strumieniowo to nie tylko pomiary i liczby, znalezienie aktualizacji poprawiającej wrażenia może być czymś naprawdę wyjątkowym. Uważamy, że lepsza jakość sygnału sieciowego zapewnia znaczące korzyści w odtwarzaniu muzyki i wideo, niezależnie od tego, czy są one przesyłane strumieniowo, czy przez dyski NAS. 16 portów 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet umożliwia podłączenie nawet najbardziej wymagających konfiguracji.

Cena i dostępność

16Switch kosztuje 1000 funtów brytyjskich I dostarczany jest z kablem LAN Chord Company C-Stream (0,75 m) worth £40.

ENGLISHELECTRIC.uk

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
PRZEŁĄCZNIK LAN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer