27 Październik 2020

Elvis Costello & Burt Bacharach na LP MoFi

Masterowany z oryginalnych taśm „matek” album został wydany na 180 g LP MoFi SuperVinyl

Źródło: Mobile Fidelity Lab.

MOBILE FIDELITY LAB. oferuje limitowaną do 2000 sztuk, numerowaną edycję płyty Elvisa Costello i Burta Bacharacha wytłoczoną na supercichym winylu. Jej pierwsza reedycja wykonana przez MoFi ukazała się w 2017 roku.


Elvis Costello & Burt Bacharach


Painted from Memory Elvisa Costello i Burta Bacharacha jest niezwykłym przykładem doskonałej muzyki, wspaniałych aranżacji i nagich emocji. Po tym, jak para połączyła siły nad ścieżką dźwiękową do filmu God Give Me Strengt(i zamykającym go utworem), album stał się jednym z najbardziej szanowanych projektów w karierach obydwu artystów. Mistrzowskie wykorzystanie melodii i harmonii zapewniła mu ponadczasowość sięgającą złotego wieku muzyki pop i jego ikon takich jak Roy Orbison, Ray Charles i Frank Sinatra. Reedycja na 180-gramowym LP SuperVinyl daje fanom, którzy przegapili oryginalną edycję MoFi, ostatnią szansę na cieszenie się jego blaskiem.

Ten wydanyw 1998 roku album, zmasterowany z oryginalnych taśm-matek, wytłoczony na supercichym winylu MoFi SuperVinyl w RTI i limitowany do 2000 numerowanych kopii, 180-gramowy LP Painted from Memory jest mocnym kandydatem na płytę referencyjną.

W komunikacie prasowym czytamy:

„Precyzyjna prezencja, piękna tonalność i balans pomagają uchwycić rozmach strun, kolorowy rumieniec akcentów rogów i wagę fortepianu. Keyboardy Steve’a Nieve’a, bas Grega Cohena, gitara Deana Parks i perkusja Jima Keltnera po prostu pojawiają się w pokoju. Zamiast brzmieć jak kluchowaty kłąb dźwięków i walczyć o swoje miejsce na scenie dźwiękowej, każdy instrument ma swoje własnym miejscem i jednocześnie jest częścią bogatego, bujnego, złożonego wewnętrznie, aczkolwiek pięknie splecionego gobelinu. Pełen wdzięku, elegancki i klasycystyczny obraz Painted from Memory to prawdziwe arcydzieło – i prawdziwa współpraca między muzykami.”

MoFi SuperVinyl

Opracowany przez NEOTECH i RTI, MoFi SuperVinyl jest najbardziej wymagającym pod względem specyfikacji związkiem winylowym, jaki kiedykolwiek wymyślono. Jak mówi Mobile Fidelity, „miłośnicy analogu nigdy nie widzieli (ani nie słyszeli) czegoś podobnego”. Niezwykle kosztowna i niezwykle pracochłonna w produkcji, specjalna opatentowana mieszanka obejmuje dwa konkretne obszary: redukcję szumów tła i lepszą definicję rowków. Kompozycja winylowa zawiera nowy, pozbawiony węgla barwnik. Ta formuła o wysokiej rozdzielczości pozwala również na tworzenie czystszych rowków, których „nie da się odróżnić od oryginalnego lakieru”. I dalej: „MoFi SuperVinyl zapewnia najbliższe przybliżenie tego, co inżynierowie wytwórni słyszą w laboratorium masteringowym.”

www.mofi.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer