10 Grudzień 2014

Dynaudio FOCUS XD

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: NAUTILUS

Duńska firma Dynaudio wprowadziła w swoje szeregi nową serię bezprzewodowych kolumn głośnikowych – Focus XD; ich pierwszy polski pokaz odbył się podczas tegorocznego Audio Show. W skład tej serii wchodzą trzy modele: podstawkowe 200 oraz podłogowe 400 i 600. Każdy z nich jest kompletnym systemem przeznaczonym do słuchania muzyki, do którego wystarczy podłączyć tylko źródło (również analogowe, np. gramofon, korzystając z regulowanej czułości wejściowej). Natomiast sygnał cyfrowy o parametrach 24 bity/192 kHz może być transmitowany od samego źródła do głośników, bezstratnie i bez żadnej konwersji. Przewidziano również możliwość skorzystania z transmisji bezprzewodowej. Służy do tego nadajnik Xeo Hub – trzeba jednak pamiętać, iż tutaj parametry sygnału są ograniczone do 24 bity/96 kHz.

Warto dodać, że Focusy wyposażone są we wzmacniacze cyfrowe oferujące moc na poziomie 150 W na każdy z pojedynczych przetworników, filtry DSP, cyfrowe sterowanie głośnością, a także możliwość dostosowania poziomu basu i wysokich tonów do indywidualnych wymagań użytkownika.

Focus XD jest już drugą, po debiutanckiej w tej materii Xeo, serią kolumn bezprzewodowych sygnowanych przez Dynaudio. Warto dodać, że także „paczki” z tej serii obsługiwane są za pomocą wspomnianego już nadajnika Xeo Hub, można je na dodatek wyposażyć w swoisty przedłużacz nazwany Xeo Extender, dzięki któremu kolumny mogą znaleźć się nawet do 100 metrów (na polu) od źródła.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer