26 Sierpień 2021

Denon AVS-3 & Marantz VS3003

3-portowe przełączniki HDMI 8K

Źródło: Horn Distribution

→ PRZEŁĄCZNIK HDMI

Denon i Marantz, siostrzane marki należące do firmy Sound United, zapowiedziały wprowadzenie do sprzedaży 3-portowych przełączników HDMI, który ma poszerzyć funkcjonalność ich amplitunerów AV. Obydwa produkty są technicznie tożsameObydwa produkty są technicznie tożsame, różnią się jednak wyglądem – model Denona jest przystosowany do przykręcenia na ścianie, a model Marantza ma postać wolnostojącego urządzenia.


Marantz_VS3003_Studio_003


Jak informują obydwaj producenci, przełączniki HDMI umożliwiają dodanie dodatkowych wejść HDMI 8K do istniejących produktów AV obydwu marek. HDMI 8K ma trzy wejścia i jedno wyjście i zapewnia właścicielom kompatybilnych amplitunerów Marantz i Denon 8K AVR możliwość łatwego podłączenia do trzech dodatkowych źródeł wideo 8K i 4K/120 Hz.

Przełączniki charakteryzują się kompaktową formą ułatwiającą ich podłączenie. Co więcej, rozdzielacz jest kompatybilny z HDMI CEC, więc automatycznie włącza się i wyłącza oraz przełącza wejścia po włączeniu funkcji HDMI CEC na wszystkich podłączonych urządzeniach HDMI, w tym rozdzielaczu, amplitunerze AV, telewizorze i podłączonych urządzeniach źródłowych 8K. Jako bonus, przełączniki  można również kontrolować za pomocą pilota amplitunera AV, jeśli użytkownik preferuje tą opcję od dedykowanego pilota na podczerwień lub HDMI CEC.

DN_AVS_3_Studio_F

Instalatorzy i entuzjaści docenią fakt, że model AVS-3 denona wyposażony jest w odłączane wsporniki do montażu na ścianie i funkcję wyprowadzenia odbiornika podczerwieni, umożliwiając umieszczanie rozdzielacza poza zasięgiem wzroku lub w meblach AV, które mogą blokować odbiór podczerwieni.

Kompatybilność

Kompatybilne wzmacniacze AV, amplitunery AV oraz przedwzmacniacze AV:
• Marantz AV8805A , Marantz AV7706, Marantz SR8015, Marantz SR7015, Marantz SR6015, Marantz SR5015/DAB, Marantz NR1711, Denon AVC-A110, Denon AVC-X8500HA, Denon AVC-X6700H, Denon AVC-X4700H, Denon AVC-X3700H, Denon AVR-X2700H/DAB, Denon AVR-S960H.

DN_AVS_3_Studio_B

Dostępność i cena

Przełączniki HDMI Denon AVS-3 oraz Marantz VS3003 będą dostępne w sprzedaży we wrześniu 2021 roku u autoryzowanych dealerów w cenie 899 złotych.

www.DENON.com | www.MARANTZ.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
KINO DOMOWE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer