11 Czerwiec 2015

COOD-E TV

ODTWARZACZ PLIKÓW

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Na rynku właśnie pojawiła się COOD-E TV – nowa sieciowa platforma multimedialna i odtwarzacza plików w jednym.

COOD-E TV powstał dzięki wysiłkom projektantów i programistów firmy IBDL przy ścisłej współpracy z partnerem z Chin. Działa on w oparciu o system KODI oferując wszelkie zalety multimedialnej platformy XBMC, dostępnej do tej pory przede wszystkim dla komputerów PC. COOD-E TV podłączony sieci domowej i do odbiornika TV lub zestawu kina domowego zapewnia wygodny dostęp do zasobów internetowych, a także do wszelkich plików multimedialnych znajdujących się w domowych zbiorach użytkownika. Dzięki instalowanym wtyczkom, które od lat są tworzone i rozwijane przez entuzjastów i programistów XBMC, sprzęt oferuje unikatowe możliwości korzystania z internetowych serwisów streamingowych.

Rozwiązania sprzętowe zastosowane w COOD-E TV zapewniają płynną obsługę graficznego interfejsu użytkownika wyświetlanego na ekranie TV, bezproblemowe odtwarzanie materiałów wideo do rozdzielczości 1080p z dźwiękiem wielokanałowym. COOD-E TV zapewnia także obsługę materiałów wideo kodowanych z użyciem kodeka H265/HVEC. Oferuje on średnio dwukrotnie większą kompresję danych w stosunku do powszechnie stosowanego kodeka H264/AVC. HVEC, który przygotowany został m.in. dla sprawnego kodowania i przesyłania materiałów 4K, znajduje coraz szersze zastosowanie także dla materiałów Full HD. Stosowanie go pozwala na płynny przesył sygnału wysokiej rozdzielczości z internetu nawet przy niskiej przepustowości łącza. Od strony interfejsów komunikacyjnych urządzenie posiada wewnętrzną kartę WiFi (802.11bgn), łącze LAN, USB oraz moduł Bluetooth 4.0. Urządzenie ma przyjazny, łatwy w obsłudze interfejs użytkownika z wieloma usprawnieniami i uzupełnieniami względem bazowego systemu XBMC. Rozszerzenia te pozwalają na łatwiejszą nawigację, konfigurację oraz intuicyjne instalowanie i korzystanie z dodatków internetowych.

W komplecie z tym produktem znajduje się pilot działający na podczerwień pozwalający na sprawną nawigację po interfejsie ekranowym. Pod koniec czerwca dostępny będzie także dodatkowy pilot radiowy z pełną klawiaturą QWERTY oraz możliwością kontroli kursora myszki – do obsługi bardziej złożonych aplikacji czy stron internetowych.

Cena urządzenia wynosi ok. 100 euro (ok. 420 zł).



 

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer