03 Listopad 2019

Chord Electronics HUEI

Chord Electronics HUEI – nowy przedwzmacniacz gramofonowy

Źródło: CHORD ELECTRONICS

Firma Chord Electronics poinformowała, że dostępny jest jej najnowszy przedwzmacniacz gramofonowy Huei, pokazany po raz pierwszy w czasie wystawy High End 2019 w Monachium. Zaprezentowany w czasie High End 2018 w Monachium przez założyciela, właściciela i głównego projektanta Chord Electronics Johna Franksa, nowy przedwzmacniacz gramofonowy, który łączy cechy konstrukcyjne i formę z nagradzanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym Qutest pokazuje, co znaczą trzy dekady doświadczenia, budowa we własnej fabryce Wielkiej Brytanii, a do tego kompaktowa obudowa.

Zaprojektowany od podstaw, skonstruowany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii, przeznaczony jest do obsługi wkładek gramofonowych MM i MC. Huei jest kompatybilny z szeroką gamą wkładek dzięki szerokim opcjom dopasowania wzmocnienia i impedancji. Ustawienia związane ze wzmocnieniem są łatwo dostępne dzięki sferycznym elementom sterującym na panelu przednim.

Zaawansowana konstrukcja Huei oferuje (po raz pierwszy w przedwzmacniaczu gramofonowym Chord Electronics) ultra-niskoszumne sterowanie mikroprocesorem, który zarządza jego głównymi funkcjami, w tym wygodną funkcją pamięci. Dzięki wielu opcjom dopasowania impedancji obciążenia, siedmiostopniowemu wzmocnieniu oraz przełączanemu filtrowi niskozaporowemu, Huei oferuje pełną kompatybilność z wieloma systemami audio.

Jego obudowa została wykonana z precyzyjnie wyfrezowanych bloków aluminium klasy lotniczej. Z zewnątrz przypomina przetwornik D/A Qutest – znajdziemy w nim charakterystyczne okienko pokazujące oświetloną we wnętrzu elektronikę. Sterowanie powierzono takim samym, podświetlanym przyciskom o kształcie sfery, z których firma korzysta również w swoich produktach cyfrowych; przyciski na panelu przednim zapewniają bezpośredni dostęp do ustawień wzmocnienia i impedancji, wyboru pomiędzy wkładkami MM i MC oraz dostęp do przełączanego filtra odcinającego najniższe częstotliwości.

Huei jest wszechstronnym przedwzmacniaczem gramofonowym i oferuje zarówno zbalansowane (RCA), jak i niezbalansowane (XLR) wyjścia. Zasilany jest z zewnętrznego zasilacza 12 V. Przedwzmacniacz dostępny jest w salonach, których listę można znaleźć na stronie polskiego przedwstawiciela, firmy Voice.

Specyfikacja techniczna:

Impedancja obciążenia: 47 kΩ (MM), 30 Ω-47 kΩ (MC) – w 12 krokach
Szum wejściowy: 1,1 nV/Hz
Maksymalne napięcie wyjściowe: 10 V RMS
Zakres wzmocnienia:

MM: 25 dB – 35 dB, 8 kroków | MC: 48 dB – 70 dB, 8 kroków
Precyzja krzywej wzmocnienia: +/- 0,1 dB
Pasmo przenoszenia: krzywa RIAA 12 Hz-25 kHz
Filtr niskozaporowy: Rausch Slope – 24 dB/okt. poniżej 50 Hz
Impedancja wyjściowa: 520 Ω
Wymiary (szer. x gł. x wys.): 160 x 72 x41

Waga: 657 g 

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer