21 Wrzesień 2021

Chord Electronics ANNI

Brytyjski specjalista oferuje technikę ULTIMA po raz pierwszy w niewielkim wzmacniaczu biurkowym

Źródło: Chord Electronics

→ WZMACNIACZ ZINTEGROWANY

– Kent, Wielka Brytania, 21 września 2021 r.: Chord Electronics wprowadził dzisiaj do sprzedaży swój pierwszy mały stacjonarny wzmacniacz zintegrowany, model Anni. Wzmacniacz może służyć zarówno do zasilania słuchawek, jak i głośników. Wzmacniacz Anni ma rozmiar stosowany przez firmę w serii Qutest i korzysta z opatentowanej przez firmę topologii ULTIMA.

Chord Electronics ANNI High Fidelity News (1)

Nowy wzmacniacz Anni stanowi część serii Qutest i ma być partnerem dla przetwornika cyfrowo-analogowego Qutest i przedwzmacniacza gramofonowego Huei. Do kompletu można również dokupić kompaktowy, modułowy stand QSS (Qutest Stand System).

Anni bazuje na topologii układów korekcji błędów z podwójnym sprzężeniem „forward”, niezależnie od tego, czy używamy słuchawek, czy kompaktowych głośników. producent deklaruje, że „zaawansowana technologia Anni pozwala na sterowanie dowolnym obciążeniem słuchawek, monitorowaniem błędów i kompensacją wzmocnienia przez cały czas”.

Chord Electronics ANNI High Fidelity News (2)

Wzmacniacz oferuje zarówno wyjścia słuchawkowe 3,5 mm, jak i wyjścia ¼ cala (6,35 mm), dzięki czemu dwie osoby mogą słuchać jednocześnie, oraz wyjścia głośnikowe 4 mm na gniazdach bananowych. Anni zapewnia 10 watów, sterowane za pomocą zamontowanego na konsoli regulacja głośności, która służy również jako przełącznik wyboru wejścia dla dwóch wejść liniowych. Dwustopniowa regulacja wzmocnienia zapewnia elastyczność w wysterowaniu szerokiej gamy monitorów biurkowych.


Chord Electronics ANNI High Fidelity News (3)


Wzmacniacz zasilany jest przez zewnętrzny zasilacz 15 V i ma wyjście 12 V DC, z którego może zasilać DAC Qutest i przedwzmacniacz gramofonowy Huei.

Cena

Wzmacniacz Chord Electronics ANNI ma kosztować  1195 £ (w UK).

www.CHORDELECTRONICS.co.uk

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer