Zapowiedziany w grudniu, mający debiut w styczniu i pokazany (w Europie) w lutym, nowy streamer/serwer 2go (wraz z interfejsem cyfrowym 2yu) zadebiutował na arenie międzynarodowej w czasie wystawy CanJam w Nowym Jorku w styczniu 2020 roku.
2go oferuje odtwarzanie plików w wysokiej rozdzielczości i ich przesył do przetwornika cyfrowo-analogowego Hugo 2 firmy Chord Electronics. Wyposażono go w dwa gniazd dla kart SD 2 o pojemności 2 TB, z których możemy odtwarzać pliki, dzięki czemu Hugo 2 jest nie tylko odtwarzaczem, ale i serwerem muzycznym.
Urządzenie zasilane jest za pomocą baterii, eliminując potrzebę stosowania zewnętrznych zasilaczy, drogich kondycjonerów sieci, kabli itp. Dzięki temu usunięto potencjalnie degradujący wpływ szumów pochodzących z sieci prądu przemiennego.
2go umożliwia przesyłanie strumieniowe i zapisane na karcie SD cyfrowych plików muzycznych, korzystając z wielokrotnie nagradzanej technologii DAC firmy Chord Electronics, którą można znaleźć w Hugo 2. Dodanie 2go do Hugo 2 pozwala na stworzenie – jak czytamy w materiałach firmowych – „najbardziej zaawansowanego pod względem brzmienia, kompaktowego streamera muzycznego na świecie”.
2go oferuje zarówno wygodę przesyłu bezprzewodowego (Wi-Fi 2,4 GHz, Bluetooth A2DP), a także stabilność i wydajność przewodowej (Gigabit) łączności Ethernet. 2go korzysta również z kompleksowego interfejsu audio i oferuje odtwarzanie plików z serwisów Tidal, Qobuz, Spotify, jak i radio internetowe. 2go jest również kompatybilny z Roon, oferuje odtwarzanie DoP/Bit Perfect, jest także w pełni zgodny z DLNA (serwer/renderer) i gotowy na AirPlay.
Kluczową cechą 2go jest funkcja automatycznego przełączania wejścia: każdy interfejs audio jest zawsze włączony, dlatego przełączanie między wejściami jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku „play” w wybranej aplikacji punktu kontrolnego.
Podobnie jak inne urządzenia Chord Electronics, 2go jest produkowany ręcznie w Wielkiej Brytanii i ma tę samą aluminiową obudowę klasy lotniczej, co Hugo 2. Urządzenie oparte jest na potężnym trzyrdzeniowym procesorze audio.
TEKST: mat. prasowe
FOTO: mat. prasowe