31 Styczeń 2020

Chord Company | EPIC DIN

Firma Chord wprowadza na rynek pierwszy interkonekt DIN w serii Epic

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

THE CHORD COMPANY po raz pierwszy w swojej historii zaprezentował w serii Epic interkonekt zakończony wtykami DIN; popularna seria Epic znajduje się dokładnie pośrodku siedmiu grup kabli tego producenta. Epic DIN ma być lepszy niż Shawline DIN, ma być również bardziej przystępną cenowo alternatywą dla Signature Tuned ARAY DIN.

Specjalnie dla tego modeli inżynierowie firmy Chord opracowali nową konstrukcję, która całkowicie różni się od innych analogowych interkonektów w gamie Epic, ale nadal korzysta z firmowej geometrii Tuned ARAY.

Epic DIN korzysta z posrebrzanych, przewodów z miedzi beztlenowej, zwykle spotykanych w wyższych seriach kabli tej firmy, a także wielowarstwowych systemów ekranowania dla wszystkich par przewodów; technika ta ogranicza interakcję między różnymi sygnałami.

Wśród innych cech nowego interkonektu producent wymienia również kompozytową izolację PE dla przewodów, ekranowanie dla wysokich częstotliwości, zarówno dla sygnału, jak i uziemienia, z ogólnym ekranem z metalizowanej folii, zapewniającym dodatkową ochronę sygnału o wysokiej częstotliwości.

Interkonekty Epic DIN są ręcznie budowane na zamówienie w fabryce Chorda ulokowanej w Wiltshire i są dostępne ze wszystkimi popularnymi kombinacjami połączeń, w tym: DIN-DIN; DIN do RCA; RCA na DIN i DIN na XLR. Niestandardowe długości są dostępne na zamówienie.

Dystrybucja w Polsce: AUDIO CENTER POLANDKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer