04 Sierpień 2020

Chord Company Burndy – kable dla NAIMA

Posiadacze produktów firmy NAIM otrzymali nowe kable połączeniowo-zasilające

Źródło: NAIM AUDIO

Właściciele urządzeń NAIM mogą teraz skorzystać z nowej gamy zaprojektowanych i wyprodukowanych przez firmę Chord Company kabli Burndy, dedykowanych interkonektów zasilających (przenoszących sygnał audio i prąd).

Kable Chord Company Burndy wykorzystują te same wysokiej klasy materiały i unikalne techniki konstrukcyjne, z których słynie ta firma, oferując użytkownikom Naim wiele korzyści, które można znaleźć w portfolio firmy.

Każdy kabel Chord Company Burndy jest wykonywany ręcznie na zamówienie i wykorzystuje najwyższej klasy system ekranowania, składający się z posrebrzanych przewodów miedzianych, izolacji Taylon, oplotu tłumiącego wibracje oraz oplotu anty-EMF, a wszystko to chronione czarnym nylonem.

Kable Burndy powstały z inspiracji wieloma elementami: oryginalnymi rozwiązaniami Chord Burndy, wzmacniaczem Naim Audio NAP 300 wyposażonym w Burndy, szeroko stosowanym w pokoju odsłuchowym Chord Company oraz początkami firmy w projektowaniu i budowaniu kabli audio dla Naima, dla którego pierwszy taki kabel powstał w 1985 roku. Wraz z NAP 300 dostępnym podczas opracowywania kabli Burndy, firma Chord Company stwierdziła, że ​​jej „sprawdzone, opatentowane ulepszenia ekranowania oferują największą poprawę”.

Doug Maxwell, dyrektor sprzedaży Chord Company, powiedział:

„Cieszymy się, że możemy zaoferować użytkownikom Naim przejrzystą ścieżkę modernizacji urządzeń wyposażonych w Burndy. Ten projekt był dla nas zarówno fascynujący, jak i osobisty, ponieważ używamy system Burndy we wzmacniaczu Naim NAP 300 w naszym pokoju odsłuchowym.

Opracowaliśmy kilka prototypów i stwierdziliśmy, że indywidualne ulepszenia są proste, jednak chcieliśmy, aby kable Burndy całkowicie przekształciły nasz system. Dlatego zdecydowaliśmy się użyć naszych najlepszych materiałów i technik projektowania, aby stworzyć coś, co przewyższa wszystkie nasze dotychczasowe kable dla Naima.”

Kable Chord Company Burndy są dostępne w niestandardowych długościach oraz w następujących konfiguracjach:

Warianty pojedynczych kabli

555 (no.2) 7-pin
555 (no.1) 10-pin
XPS 11-pin
CDS power Burndy 13-pin
NAC 252 15-pin
NAC 52 16-pin
SNAXO/S-Line 17-pin
552 19-pin

Warianty pary kabli

NAP 300 7-pin
NAP 500 9-pin

chord.co.uk

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer