17 Grudzień 2020

CAPELLA CRACOVIENSIS – Masecki i Haydn

Premiera „Drugiej Symfonii" MARCINA MASECKIEGO pt. „CUKIEREK" i kontynuacja serii „HAYDN 2018 – 2023”

Źródło: Capella Cracoviensis

MUZYKA DAWNA | KONCERTY

Z największą przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa na ostatni koncert CC w 2020, który będą mogli Państwo oglądać na platformie Play Kraków!

Marcin Masecki & Capella Cracoviensis 

20.12 | godz. 18:00 | Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie


Link do wydarzenia online: https://playkrakow.com/vods/vod.555


Masecki współpracuje z Capellą od prawie dekady. Ich pierwszy wspólny projekt to płyta Bach Re:write nagrana wraz z Piotrem Orzechowskim, wydana w 2013 nakładem wytwórni Decca. Od tamtego czasu pianista regularnie odwiedza Kraków oraz letni Festiwal Bachowski w Świdnicy by dyrygować i grać z krakowskim zespołem.

W tym roku Capella obchodzi swoje 50 urodziny. Masecki ofiaruje jej swoją Drugą Symfonię Cukierek. Jak czytamy:

Cukierek – bo prezent, cukierek – bo święta, cukierek – bo rozwinięta partia dzwonków orkiestrowych (nadających disneyowskie brzmienie), cukierek – bo wewnętrzne dziecko, cukierek – bo muzyka jak z bajki, cukierek – bo deser.

Nie byłby sobą Masecki gdyby nie zaproponował zaprzyjaźnionej orkiestrze własnego, na wskroś współczesnego utworu, bazującego na dobrze znanej, klasycznej formie, rozszerzonego jednak o partię perkusji jazzowej – w tej roli Jerzy Rogiewicz.

Symfonia Cukierek zostanie zagrana w towarzystwie dwóch symfonii Josepha Haydna – nr 53 i nr 54. Capella Cracoviensis jest w trakcie realizowania wieloletniego projektu zagrania i nagrania wszystkich symfonii Haydna, pod batutą swojego dyrektora Jana Tomasza Adamusa oraz gościnnych dyrygentów. Masecki jako stały gość poprowadził do tej pory symfonie nr 22, 23 i 24.


PS.

Ciekawych Pierwszej Symfonii Maseckiego pt. Zwycięstwo odsyłamy TUTAJ.

capellacracoviensis.pl

Tekst: mat. prasowe

Zdjęcie: Edyta DufajWięcej o...
CAPELLA CRACOVIENSIS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer