16 Sierpień 2015

Bowers & Wilkins T7

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: BOWERS & WILKINS

Oferta firmy Bowers & Wilkins została wzbogacona o nowy model bezprzewodowego głośnika Bluetooth – T7. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej producenta, głośnik ten, ze względu na swoje rozmiary, powinien „idealnie wkomponować się w scenerię sypialni, kuchni czy przydomowego ogrodu”, przynosząc muzykę tam, „gdzie nie mogą zrobić tego normalne kolumny”.

Umożliwić to ma łącze Bluetooth, za pośrednictwem którego użytkownik może przesyłać sygnał bezpośrednio z komputera, laptopa, smartfona czy tabletu. Co więcej, kodek aptX umożliwia przesyłanie muzyki w jakości płyty CD. B&W podkreśla również łatwość eksploatacji swojego nowego głośnika, a także długi czas jego pracy na jednym ładowaniu – z T7 można korzystać bez przerwy do 18 godzin.

Najważniejszym wyróżnikiem bezprzewodowego głośnika T7 ma być niewielki rozmiar i mobilność. Inżynierowie brytyjskiej firmy nie zapomnieli jednak o jakości dźwięku. Model T7 może więc pochwalić się dwoma 50-mm głośnikami umieszczonymi na przednim panelu oraz dwoma membranami biernymi, z których jedna znajduje się z przodu, druga zaś z tyłu głośnika. Dzięki zastosowaniu takiej konfiguracji brzmienie oferowane przez T7 ma być „najlepsze, jakie można uzyskać przy tak niewielkiej obudowie”, zaś linie basu powinny być „głębokie i mocne”. W uzyskaniu odpowiedniego brzmienia swoją rolę ma także obudowa, której konstrukcja eliminuje szkodliwe wibracje.

B&W T7 jest już dostępny w sprzedaży. Póki co nie wiadomo czy i kiedy głośnik pojawi się w Polsce.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer