31 Sierpień 2020

Bill Frisell VALENTINE | Blue Note Records

Blue Note Records wydaje nową płytę gitarzysty

Źródło: Blue Note Records

Niedawno ukazał się album Valentine BILLA FRISELLA, drugie wydawnictwo dla Blue Note, zawierający jego trio z basistą Thomasem Morganem i perkusistą Rudy Roystonem.

Noway album był dokładnie omówiony przez Dona Wasa, prezesa Blue Note, oraz gitarzystę w ostatnim odcinku „First Look”. Zestaw składający się z 13 utworów został wyprodukowany przez Lee Townsenda i łączy w sobie oryginalne i stare standardy jazzowe Frisella, tradycyjne piosenki i covery, odkrywając jednocześnie – jak czytamy w materiałach prasowych – „swobodę twórczą formatu trio i głębokie relacje, które istnieją między tymi trzema muzykami po latach koncertowania”.

| PROGRAM |

 1. Baba Drame
 2. Hour Glass
 3. Valentine
 4. Levees
 5. Winter Always Turns To Spring
 6. Keep Your Eyes Open
 7. A Flower Is A Lovesome Thing
 8. Electricity
 9. Wagon Wheels
 10. Aunt Mary
 11. What The World Needs Now Is Love
 12. Where Do We Go ?
 13. We Shall Overcome

Nowa płyta dostępna jest na CD, LP, a także w serwisach streamingowych – w Tidalu w plikach hi-res; w Japonii płyta ukazała sie na krążku SHM-CD (zamawiać ją można w sklepie internetowym CD JAPAN.

www.bluenote.com

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer