01 Grudzień 2014

Audiovector SR3 SUPER

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: BEST - AUDIO

Firma Audiovector zaprezentowała właśnie nowy produkt – trójdrożne kolumny wolnostojące SR3 Super. Seria SR jest bezpośrednim następcą serii Si, która miała swoje początki w powstałej w 2007 roku serii S. Oznaczenie SR sugeruje nam techniczne pokrewieństwo z kolumnami wyższej serii – SR6. Rzeczywiście inspiracją do zmian był większy model. Technicznie zmiany objęły nowe głośniki wysokotonowe, zmodyfikowane zwrotnice i udoskonalenie wewnętrznej struktury usztywnień obudowy. Efektem jest większa dynamika, detaliczność i muzykalność.

Wizualnie bryła obudowy SR3 w porównaniu do Si3  nie zmieniła się, aczkolwiek w oczy rzuca się brak srebrnych elementów. Dolny cokół, oraz usztywniające panele z przodu i z tyłu są teraz grafitowe. Rozszerzyła się także paleta wykończeń zewnętrznych. Drewniane okleiny cherry i rosewood mogą być wykończone lakierem fortepianowym, a wersja biała lakierem z połyskiem lub tzw. lakierem jedwabistym – półmatowym. W planie jest także wprowadzenie możliwości lakierowania na kolory; czerwony, zielony czy niebieski.Cecha będąca swoistą wizytówką Audiovectora – możliwość upgrade’u kolumn do wyższego modelu pozostaje bez zmian, natomiast w odróżnieniu od poprzedniej serii Si3 – w serii SR3 pierwszym modelem będzie specyfikacja SR3 Super, którą zamienić można w trzy wyższe modele: SR3 Signature, SR3 Avantgarde, SR3 Avantgarde Arrete.

Kolumny głośnikowe Audiovector SR3 Super są konstrukcją trójdrożną (podział zwrotnicy 190/3100 Hz), z bas-refleksem skierowanym poprzez profilowany kanał do dołu. Zakres częstotliwości zawiera się w przedziale 29-23 000 Hz. Kolumny posiadają przyjazną dla wzmacniaczy impedancję 8 Ohm, a skuteczność to bardzo dobre 91 dB. Audiovector jest w gronie tych producentów, którzy zamiast zalecanej mocy wzmacniacza podają moc znamionową swoich kolumn – w przypadku SR3 Super to 250 W.

Kolumny są w sprzedaży od listopada 2014.

Cena: 14 900 zł za parę

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer