23 Grudzień 2014

AudioQuest NIGHTHAWK

SŁUCHAWKI

Źródło: AUDIO KLAN

Znany producent kabli, amerykański AudioQuest, ogłosił, że na początku 2015 roku do jego oferty trafią pierwsze w historii firmy słuchawki.

Model Nighthawk to produkt opracowany całkowicie od podstaw przez inżynierów AudioQuesta. Producent chciał jednak wykorzystać przy projektowaniu nowego produktu swoje ogromne doświadczenie w produkowaniu kabli, stąd m.in użycie okablowania wewnętrznego czerpiącego pełnymi garściami z rozwiązań, które wcześniej zostały użyte w firmowych kablach głośnikowych i interkonektach.

NightHawk to półotwarte słuchawki nauszne. Model ten wykorzystuje membrany z biocelulozy – bardzo sztywnej i dzięki temu dobrze kontrolującą wysokie częstotliwości. Dodatkową właściwością biocelulozy, dzięki której dźwięk będzie maksymalnie naturalny i niezniekształcony, jest tzw. samotłumienie.

Inżynierowie AudioQuesta zadbali również o komfort podczas użytkowania NightHawka. Budowa słuchawek jest przemyślana tak, by równomiernie rozłożyć ciężar i zminimalizować siłę nacisku na głowę. Równie interesująco prezentuje się materiał, z którego wykonano obudowę – to innowacyjne ciekłe drewno, czyli mieszanka ligniny z włóknami roślinnymi. Ciekłe drewno charakteryzuje się znakomitymi właściwościami akustycznymi. Warto przyjrzeć się także wewnętrznej powierzchni obudowy, która została pokryta powłoką elastomerową, mającą na celu wyeliminować szkodliwe dla dźwięku wibracje. Dzieło wieńczy materiał tłumiący, który dzięki użyciu poliestru oraz wełny zapewnia naturalne brzmienie.

Model NightHawk zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas amerykańskich targów CES 2015, które odbędą się 6-9 stycznia 2015 roku w Las Vegas. Chociaż targi te jeszcze się nie odbyły, to NightHawk otrzymał już nagrody 2015 CES Innovation Awards Honoree w kategorii słuchawek oraz 2015 Best of Innovation Winner za zaprojektowanie pro-ekologicznego produktu.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer