07 Lipiec 2015

Audio Research GSI75

WZMACNIACZ ZINTEGROWANY

Źródło: AUDIOFAST

Audio Research GSi75 – wielofunkcyjny wzmacniacz zintegrowany, trzeci członek rodziny Galileo (G-series) – wszedł właśnie  do produkcji. Wersja pokazana jako prototyp, na Targach High End 2014 w Monachium, różniła się nieco od wersji produkcyjnej – ta ostatnia przybrała trochę większe rozmiary, została wyposażona w większą ilość funkcji i będzie działać – według zapowiedzi producenta – lepiej.

Według polskiego dystrybutora sprzętu marki Audio Research, firmy Audiofast, GSi75 posiada „taką samą przejrzystość, dynamikę i bezpośredniość przekazu, do jakiej przyzwyczaiły nas dwa pozostałe urządzenia z serii „G”: przedwzmacniacz GSPre i wzmacniacz mocy GS150”. Pod względem wizualnym dzieli on tę samą estetykę co jego kuzyni, do której zaliczają się spawane, ręcznie wykończone chassis ze szczotkowanego aluminium, czarna, matowa pokrywa transformatorów, czarne uchwyty umieszczone po bokach urządzenia, a także zdejmowana, perforowana osłona lamp próżniowych. Seria Galileo jest pod względem designu nowością w ofercie firmy. Główny projektant, Livio Cucuzza podczas projektowania zainspirował się wyglądem dwóch urządzeń Audio Research, które powstały w latach 70-tych – przedwzmacniaczem SP1 i końcówką mocy D79. Nowa seria otrzymała jednak znacznie szlachetniejszą stylistykę, bardziej przystającą do wyglądu współczesnych urządzeń klasy high-end.

GSi75 to także coś więcej niż zwykły wzmacniacz zintegrowany – pojedyncza obudowa mieści w sobie zarówno wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy, wzmacniacz słuchawkowy jak i stopień phono; wszystko, czego będzie potrzebował użytkownik, to cyfrowe źródło dźwięku, gramofon oraz para głośników. Dzięki lampowej sekcji wzmacniacza słuchawkowego, będzie można również wykorzystać swój ulubiony zestaw słuchawek.

DAC we wzmacniaczu GSi75 jest najbardziej zaawansowanym projektem przetwornika, który został opracowany przez inżynierów Audio Research. Przetwornik akceptuje sygnały o częstotliwości próbkowania osiągającej wartość 384 kHz, a także sygnał DSD 64 i 128, zarówno w formacie natywnym, jak i DoP poprzez wejście USB. Natywny bitstream DSD jest dekodowany bez wykorzystania konwersji pośredniej do PCM. Obok wejścia USB, użytkownik otrzymuje również cyfrowe wejścia typu Toslink i RCA. Do wyboru są łagodne i strome filtry oraz upsampling do wartości 352 kHz lub 384 kHz. Nie jest wymagany osobny sterownik dla komputerów typu Mac, dodatkowo zaś – po raz pierwszy w ARC – udostępniono technologię umożliwiającą wykorzystanie portu USB do współpracy z Aurenderem.

Sekcja phono została wyposażona w regulowany poziom wzmocnienia – 45dB lub 62dB – aby można było wykorzystać zarówno wkładki typu MM, jak i MC. Użytkownik posiada możliwość wyboru z pilota lub poprzez dotykowy panel impedancji wejściowej (47k, 1000, 500, 200 lub 100 omów).

Oprócz wejść cyfrowych i wejścia phono, urządzenie wyposażono również w trzy wejścia SE, z których jedno może zostać skonfigurowane jako wejście pass-through dla kina domowego. GSi75 posiada również wejście przystosowane dla pilota podczerwieni i daje się sterować poprzez port RS-232. Wzmacniacz wyposażony jest w dwie lampy sterujące 6H30 i cztery lampy KT150 w stopniu wyjściowym – powinny one umożliwić działanie urządzenia przez okres 3000 godzin. Aby zapewnić właściwy komfort użytkowania, wzmacniacz otrzymał 4 i 8-omowe wyjścia głośnikowe.

Wzmacniacz jest już dostępny w ofercie polskiego dystrybutora za cenę 77 800 zł.



Więcej o...
AUDIO RESEARCH

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer