11 Listopad 2019

Audio MusiKraft | wkładki NITRO

Audio MusiKraft prezentuje nowe wkładki gramofonowe z serii Nitro

Źródło: AUDIO MusiKraft

Firma Audio MusiKraft ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych wkładek gramofonowych. Nowa seria Nitro to, jak dotąd, jej najbardziej zaawansowane produkty. Kompletne zestawy oferowane są w dwóch wersjach: Nitro 1 i Nitro 2. Możemy także wybrać cztery wersje stopu, z jakiego wykonano ich korpus. Każdy zestaw zawiera poprawiony motor, trzy wersje wstępnie dobranego drewna zmieniającego barwę wkładki, które są teraz standardowo poddawane obróbce w oleju. Wszystkie narzędzia, niezbędne do instalacji i „strojenia” wkładki, znalazły się w nowo zaprojektowanym drewnianym pudełku. W serii Nitro oferowane są następujące stopy, z których została wykonana obudowa:

  • Aluminum (Al), czyste aluminium lub anodowane na kolor szampański
  • Lithium (Li), lit, ręcznie polerowany do postaci lustrzanej,
  • Magnesium (Mg), magnez powlekany w technice konwersji chemicznej,
  • Bronze (Br), złocony brąz
  • Bronze (Br) Collectors, sześć wyjątkowych wersji patynowania.

Ceny w USA: od 2879 do 4139 USD.

We wkładce gramofonowej, oprócz jakości igły i jej wspornika, jedną z podstawowych właściwości opisujących generator jest pole magnetyczne. Systemy te we wkładkach Audio MusiKraft charakteryzują się mocniejszym, niż wcześniej, polem magnetycznym, a ich materiał rdzenia to specjalnie dobrany amalgamat, pozwalający uzyskać, jak zapewnia firma, „najlepszy dźwięk”. Dzięki niemu lepiej można kontrolować zachowanie się systemu cewek w polu magnetycznym. Jak czytamy w informacji prasowej, większość badań producenta opiera się na rygorystycznym systemie prób i błędów oraz na testach odsłuchowych A/B.

Skąd nazwa Nitro? Firma mówi, że jest ona związana z lepszym systemem generatorów i kształtem obudowy. I dalej:

„Po drugie, chcieliśmy dodać trochę „Oomph”, aby lepiej opisać to, czego szukaliśmy i co słyszeliśmy. Oto kilka kluczowych atrybutów, które najlepiej odzwierciedlają nazwę serii: żywy, spontaniczny, efektowny, realistyczny, z odpowiednim brzmieniem, żywy, muzyczny i, jak mówimy, po prostu imponujący.”

Przypomnijmy, że firma Audio MusiKraft powstała w roku 2016 z inicjatywy Guya Pelletiera. Zaproponowała wówczas wyrafinowane obudowy, w które można było wyposażyć wkładki Denona DL-103. Obudowy te są w pełni konfigurowalne, to znaczy wykonywane są z różnych stopów metali, można je „stroić” dokręcając śruby mocujące, a także przez odpowiednie inserty z drewna. W listopadzie 2016 roku testowaliśmy model S-AL: CHAMPAGNE ALUMINUM SHELL (HF | № 163).

Więcej informacji na stronie firmowej producenta: store.audiomusikraft.comKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer