01 Lipiec 2016

Audio Atelier – EXOGAL

DYSTRYBUCJA

Źródło: AUDIO ATELIER

Od czerwca na polskim rynku dostępne są produkty amerykańskiej marki Exogal. Za ich dystrybucję odpowiada firma Audio Atelier.

Exogal to młoda, powstała w 2013 roku firma. Założyli ją branżowi weterani z dużym doświadczeniem zawodowym w audio: Jeff Haagenstad (Chief Executive Officer), Jan Larsen (Chief Operating Officer), Larry Jacoby (Vice President of Manufacturing Engineering) oraz Jim Kinne (Chief Technology Officer). Jim Kinne zajmował się w swej karierze opracowaniem takich produktów jak przetwornik cyfrowo-analogowy Wadia 27, transport CD Wadia 270 czy monobloki Wadia 790.

Produkcja urządzeń Exogala odbywa się w USA, w stanie Minnesota. Producent bazuje na otwartych protokołach i standardach, aby umożliwić odtwarzanie muzyki z dowolnych źródeł. Sprzęt może też być sterowany za pośrednictwem sieci lokalnej przez systemy automatyki i bez potrzeby korzystania z kosztownych sterowników.

Obecnie w ofercie firmy dostępny jest przetwornik cyfrowo-analogowy Comet w dwóch wersjach. Podstawowa wersja Cometa kosztuje 3000 dolarów (ok. 12 000 zł). Wersja o nazwie Comet Plus ma dodatkowy, lepszy zasilacz i kosztuje 3500 dolarów (ok. 14 000 zł).

Comet ma cztery wejścia cyfrowe: asynchroniczne USB (obsługa PCM do 24 bitów/384 kHz  oraz DSD, do DSD128 włącznie), AES/EBU (obsługa PCM do 24 bitów/192 kHz), SPDIF (obsługa PCM do 24 bitów/192 kHz) oraz Toslink (obsługa PCM do 24 bitów/96 kHz). Na pokładzie znalazło się też miejsce na jedno wejście analogowe.

Wyjścia analogowe Cometa są obecne zarówno w postaci symetrycznej XLR, jak i niesymetrycznej RCA. Na wyposażeniu znajduje się również cyfrowa regulacja głośności. Użytkownik może też skorzystać z wyjścia słuchawkowego, które zostało umieszczone na bocznej ściance.

Firma Audio Atelier podaje, że niebawem ofertę Exogala uzupełni cyfrowy wzmacniacz Ion, który został zaprojektowany z myślą o współpracy z przetwornikiem Comet. Przetwornik ten jest już dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej.



Więcej o...
AUDIO ATELIER

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer