04 Maj 2017

Astell&Kern KANN

PRZENOŚNY ODTWARZACZ PLIKÓW AUDIO

Źródło: MIP

Obserwując duże zainteresowanie klientów dodatkowymi wzmacniaczami, firma Astell&Kern już na etapie projektowania postanowiła wyposażyć nowy odtwarzacz w dodatkowy wzmacniacz zapewniający odpowiedni zapas mocy dla każdej słuchawki dostępnej na rynku.

Nowy produkt – nazwany Kann – obsługuje wyjście 7 Vrms, co po podłączeniu przez wyjście zbalansowane High-Gain pozwala nie tylko napędzić słuchawki o wysokiej impedancji bez dodatkowego wzmacniacza, ale z powodzeniem potrafi odtwarzać wysokiej jakości dźwięk w połączeniu z niewielkimi kolumnami.

Kann został wyposażony nie tylko w wyjścia słuchawkowe znane z serii 3XX (czyli typowe 3,5 mm i symetryczne 2,5 mm), ale również w wyjście liniowe asymetryczne i symetryczne. Ma to zapewnić możliwość korzystania z tego urządzenia jako głównego źródła w zaawansowanych systemach audio. Co więcej, Kann potrafi odtwarzać sygnał 32 bity/384 kHz bit-to-bit oraz natywnie DSD, do 11,2 MHz.

Kann – jako pierwszy produkt firmy Astell&Kern – został wyposażony w układ liniowy zaprojektowany do ustawiania wartości wyjściowych na czterech poziomach, w zależności od osobistych preferencji użytkownika oraz aktualnie wykorzystywanego systemu odsłuchowego. Znacząco poprawia to dostosowania dźwięku poprzez kontrolę głośności na wyjściu liniowym, której brakowało w poprzednich modelach firmy.

Podobnie jak inne urządzenia spod znaku AK, odtwarzacz Kann obsługuje sieci bezprzewodowe DLNA (wersja 1.0), co ułatwia pracę z komputerem/siecią lokalną w tej samej sieci AP i poprzez aplikację AK Connect obsługującą interfejsy smartfonów/tabletów. Odtwarzacz umożliwia połączenie bezpośrednio z serwisami streamingowi, takimi jak TIDAL. Dodatkowo Kann oferuje dużą pamięć wewnętrzną i dwa sloty na karty pamięci, umożliwiając rozbudowanie pamięci aż do 832 GB. W jej skład wchodzą: wewnętrzna pamięć 64 GB i dwa sloty 256 (microSD Card) oraz 512 GB (SD Card). Warto dodać, iż wraz z pojawianiem się nowego oprogramowania i zaimplementowaniem obsługi wyższych pojemności wartość ta może jeszcze wzrosnąć.

Firma podkreśla również dobrodziejstwa obecnego na pokładzie Kanna złącza USB-C, które  nie tylko umożliwia błyskawiczny transfer danych, ale i szybkie ładowanie urządzenia. Jednogodzinne ładowanie zapewnia aż 6,5 godziny słuchania; łącznie Kann potrafi odtwarzać do 15 godzin bez przerwy za sprawą akumulatora o dużej pojemności 6200 mAh.

Kann zaoferować ma także nowy design. Producent zwraca uwagę na ergonomiczność swojego urządzenia, które „bardzo dobrze układa się w dłoni”. Co więcej, firma przeprojektowała także pokrętło głośności na szersze i inaczej umiejscowione, co wyraźnie polepsza obsługę. Również przyciski sterowania umieszczone zostały zaraz pod dotykowym ekranem.

Odtwarzacz Astell&Kern KANN można będzie kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce. Cena urządzenia to 4999 zł. Model trafi do sprzedaży w połowie maja 2017, ale już teraz organizowana jest przedsprzedaż u niektórych dilerów marki. Do końca kwietnia można zamówić sprzęt 20% taniej m.in. w tych sklepach: Audiostyl, MediaCentrum, Audiomagic oraz MP3Store. Do każdego urządzenia klient otrzymuje (bezpłatnie) trzymiesięczny kod do serwisu streamingowego TIDAL Hi-Fi.Więcej o...
ASTELL&KERN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer