13 Kwiecień 2015

AKG Y50

SŁUCHAWKI

Źródło: SUPORT

Słuchawki AKG Y50 wzbudzają wielkie zainteresowanie od momentu kiedy pojawiły się na rynku. Wyróżniają się na tle innych słuchawek i zauważone zostały również przez jury konkursu Red Dot 2015.

Projektantem tego modelu, jak i całej serii AKG Y, jest Polak – Rafał Czaniecki. Czytelnicy „High Fidelity” mogą go kojarzyć z wywiadu, który udzielił naszemu magazynowi w marcu tego roku (z pełną treścią wywiadu można zapoznać się TUTAJ). Oto co powiedział on o serii Y50 redaktorowi naczelnemu „High Fidelity”: „Jako że AKG pochodzi z Austrii, chcemy zachować jej europejski charakter, dlatego inspiracje czerpiemy z „naszego podwórka”. Chcemy połączyć elementy designu skandynawskiego (przyjazny, z pełnymi energii kolorami) z funkcjonalizmem (minimalistyczny, profesjonalny charakter). Dwa silne i bardzo charakterystyczne nurty w historii europejskiego wzornictwa. By uporządkować i zachować spójny wizerunek produktów powstał nowy język projektowania – „Aestetica Neue”. Y50 jest pierwszym przykładem jego zastosowania. Odważne kolory, logo potraktowane jako element graficzny – to rzeczy, które najpierw rzucają się w oczy. Jednak jeśli przyjrzymy się bliżej, okaże się, że słuchawki te są wyjątkowo minimalistyczne, każdy element ma swoją funkcję. Formy są proste, czyste, zdyscyplinowane, z kilkoma dyskretnymi detalami nawiązującymi do logo serii Y”.

AKG Y50 to, jak chwali się producent, nowa jakość dla ludzi wymagających więcej: więcej klasy, więcej wygody, więcej elastyczności. Połączenie wyrazistego stylu z lekkością i komfortem dopasowania, a do tego doskonałe brzmienie Słuchawki dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych: czarne, czerwone, niebieskie, żółte. Interesującym zabiegiem jest wykorzystanie prostego logo marki jako elementu ozdobnego. Tak przygotowany design jest charakterystyczny, wyrazisty i inspirujący. Przetworniki o średnicy 40 milimetrów w zamkniętych nausznikach dostarczają czysty dźwięk przy minimalnych zakłóceniach pochodzących z zewnątrz. Co więcej wiele słuchawek może brzmieć doskonale, ale jeśli dźwięk nie idzie w parze z wygodą użytkowania, to nie będziemy po nie często sięgać. Rafał Czaniecki, jako główny projektant AKG, ma tę świadomość, dlatego też AKG Y50 to lekka acz solidna konstrukcja i doskonałe dopasowanie do słuchacza. AKG Y50 wyposażono w odczepiany kabel o długości 1,2 m z uniwersalnym pilotem/mikrofonem do odbierania telefonów. Dzięki temu rozwiązaniu można płynnie przełączać się z trybu słuchania muzyki na rozmowę telefoniczną. Ponadto, dzięki mechanizmowi 3D-Axis, słuchawki w łatwy sposób składają się i bezpiecznie można je zabierać ze sobą w podróż.

Zawartość zestawu:

1 para słuchawek nausznych AKG Y50
1 odłączany kabel z wbudowaną funkcją jednoprzyciskowego sterowania/mikrofonu
Adapter 3,5–6,3 mm
Miękki pokrowiec podróżny

Specyfikacja techniczna:

Rodzaj i konstrukcja: słuchawki nauszne, zamknięte
System: dynamiczny
Kolory: niebieski, żółty, czerwony, czarny
Zakres częstotliwości: 16 Hz – 24 kHz
Efektywność: 115 dB SPL/V
Impedancja wejścia: 32 omy
Maks. moc wejścia: 100 mW
Masa netto (bez przewodu): 190 g
Przewód: przewód w 99,99% beztlenowy o długości 1,2 m
Główne złącze: pozłacana wtyczka typu jack 3,5 mm

Słuchawki AKG Y50 kosztują 419 zł.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer