29 Październik 2021

AIDAN BAKER „Seeing Past What Things Seem”

Ostatnia pozycja wydawnictwa Karlrecords w 2021 roku – na kasecie!

Źródło: Karlrecords

→ MUZYKA ⸜ PREMIERA

Mające swoją siedzibę w Berlinie, prowadzone przez Thomasa Herbsta, wydawnictwo poinformowało o ostatniej swojej pozycji w 2012 roku, ukazującej się na kasecie magnetofonowej płycie kanadyjskiego multiinstrumentalisty AIDANA BAKERA.

AIDAN BAKER jest klasycznie wykształconym multiinstrumentalistą, którego głównym instrumentem jest gitara elektryczna. Gra na niej w różny sposób, używając do tego elektronicznych przystawek. Tworzy on muzykę na przecięciu ambientu i muzyki eksperymentalnej, ale z wpływami postrocka, elektroniki, klasyki i jazzu.

Dyskografia Bakera zawiera zarówno jego solowe płyty, jak i z różnymi grupami (NADJA, CAUDAL, NO PLACE TRIO), które ukazały się w niezależnych wydawnictwach, takich jak GIZEH RECORDS, MIASMAH, IMPORTANT RECORDS, ALIEN8 RECORDINGS oraz w jego własnym labelu BROKEN SPINE PRODUCTIONS.

Regularnie koncertujący muzyk jest także autorem kilku tomików poezji. Grał na międzynarodowych festiwalach FIMAV, SXSW, Incubate, polskim Unsound oraz Mutek.

Na płycie Seeing Past What Things Seem znajdziemy utwory utrzymane w stylistyce ambient/drone, wykreowane przy pomocy gitary elektrycznej, basu i fletu, zarejestrowane w studiu domowym Bakera w Berlinie.

Więcej na: karlrecords.bandcamp.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer