22 Grudzień 2014

ADL na CES 2015

TARGI ELEKTRONIKI KONSUMENCKIEJ

Źródło: ALPHA DESIGN LABS

Firma Alpha Design Labs (ADL) zapowiedziała premierę kilku nowości na zbliżających się wielkimi krokami targach elektroniki konsumenckiej CES 2015, które odbywają się corocznie w Las Vegas. Japoński producent podczas amerykańskiej imprezy pokaże trzy nowe produkty – DAC ADL Stratos,  DAC ADL GT40α (Alpha) oraz słuchawki nauszne ADL H128.

Stratos to przetwornik cyfrowo-analogowy obsługujący sygnały DSD oraz PCM (32 bity/192 kHz). Jest to również pełnoprawny przedwzmacniacz gramofonowy, a także urządzenie, które może służyć do zapisywania nagrań analogowych w formie cyfrowej na twardy dysk naszego komputera/MAC-a. Warto dodać, że Stratos to także wzmacniacz słuchawkowy.

Również drugi nowy DAC w ofercie Japończyków prezentuje się imponująco. Jest to bezpośredni następca GT40 – urządzenia, które przyrównywane było, ze względu na swoje liczne możliwości, do „szwajcarskiego scyzoryka”. Najnowsza wersja tego produktu, GT40α (Alpha), oferuje swojemu nabywcy obsługę sygnału PCM 24 bity/192 kHz. To również, podobnie jak Stratos, nie tylko DAC, ale także wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz gramofonowy.

Słuchawki H128 to kolejny krok poczyniony w stosunku do uznanych nauszników H118. Inżynierowie firmy ADL chcieli uczynić przekaz dźwiękowy jeszcze bardziej dynamicznym i otwartym, by słuchacz miał wrażenia jak najbliższe odsłuchom na żywo. Japończykom zależało jednocześnie, by zachować wszystkie te cechy, za które ludzie pokochali H118 – gładki, miły, dobrze zrównoważony dźwięk.

Najnowsze produkty w ofercie ADL będą kosztowały (odpowiednio) 779, 529 oraz 458 dolarów.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer