26 Lipiec 2017

Acoustic Revive i „Lotus” grupy Santana

INNE

Źródło: ACOUSTIC REVIVE

Firma Acoustic Revive – japoński producent high-endowych kabli i akcesoriów audio – poinformowała, iż jej wyroby zostały wykorzystane przy realizacji wznowienia kultowego albumu „Lotus” grupy Santana z 1973 roku.

Materiał, który wszedł na płytę „Lotus” był nagrywany 3 i 4 lipca 1973 roku w Koseinenkin Hall w Osace. Krążek ten ujrzał oryginalnie światło dzienne rok później jako potrójny winyl. Nagranie to cieszy się wśród fanów grupy wielkim powodzeniem – stąd też w 1991 roku na rynek trafiło wznowienie, które objęło m.in. pierwsze wydanie tego dzieła w USA (na podwójnym albumie CD). Tegoroczne wznowienie ukazało się na płytach SACD i zostało uzupełnione o siedem bonusowych utworów.

Jak wspomniano wyżej, w studiu gdzie remasterowano ten kultowy materiał użyto kabli i akcesoriów audio marki Acoustic Revive (niestety nie sprecyzowano dokładnie jakich). Jak deklaruje firma, dźwięk najświeższej wersji jest „niesamowity”. W oficjalnej informacji prasowej stwierdza nawet: „Nie będziecie mogli uwierzyć, że to nagranie zostało zrobione w 1973 roku!”.Więcej o...
ACOUSTIC REVIVE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer