Od maja 2017 aplikacja DS Lightning Auralica dostępna jest z poziomu urządzeń działających na Androidzie, Linuxie czy Windowsie; aplikacja oparta na technologii HTML5 działa także z poziomu każdej przeglądarki internetowej.
Wystarczy wprowadzić adres IP urządzenia marki Auralic aby dostać się do panelu konfiguracyjnego oraz ustawień samego urządzenia. Użytkownik może dokonać wszelkich konfiguracji oraz potrzebnych zmian. Sama obsługa streamingu odbywa się już przy pomocy dostępnych powszechnie aplikacji. Producent zaleca wybór tej o nazwia BubbleDS ,ale równie dobrze może to być inne oprogramowanie, jak np. Linn Kazoo czy Kinsky.
Pojawienie się wersji web zbiegło się z udostępnieniem przez producenta wersję 5.0beta aplikacji DS Lightning na systemy iOS. Każdy użytkownik może zgłosić się do testów i zacząć używać jej natychmiast. Nowa aplikacja poprawia wiele błędów, wprowadzając także sporo nowości i ulepszeń. Wzbogacono funkcje oraz silnik przetwarzania dźwięku, a także obsługę MQA oraz ROON dla Auralic Mini. Poszerzyła się również funkcjonalność przeglądania bibliotek oraz szybkość działania. Co więcej, dodano wiele ciekawych i przydatnych opcji, które powinny ułatwić i uprzyjemnić prace z produktami Auralic. Więcej szczegółów nt. zmian i nowości w aplikacji DS Lightning można znaleźć na stronie producenta pod TYM linkiem.