21 Listopad 2016

Audio Center Poland – NEAT ACOUSTICS

DYSTRYBUCJA

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Od 1 listopada firma Audio Center Poland jest oficjalnym polskim dystrybutorem wyrobów brytyjskiej marki Neat Acoustics.

Firmę Neat Acoustics założył w roku 1989 Bob Surgeoner. Do budowy kolumn głośnikowych doprowadziły go dwie życiowe pasje: granie muzyki oraz elektronika. W 2006 roku do Boba dołączył gitarzysta Paul Ryder. Ponieważ jest on także doświadczonym realizatorem dźwięku, firma Neat założyła własne studio nagraniowe.

Oferta firmy została podzielona na pięć serii. Każda z nich budowana jest samodzielnie z opracowanych przez Neat Acoustics komponentów. Jedynie w niektórych aplikacjach korzysta ona z elementów OEM, ale produkowanych na zamówienie i według dokładnych specyfikacji.

Ofertę otwierają maleńkie kolumny Iota, które można ustawić na półce, biurku, standach lub podwiesić pod sufitem. Z kolei na elegancką serię Motive składają się trzy modele: podstawkowe SX3 i wolnostojące SX2 i nieco większe SX1. Seria powstała w 2005 roku, a w 2013 została całkowicie odświeżona. Kolumny te są łatwe do wysterowania i bardzo wszechstronne, dzięki czemu można je aplikować zarówno w systemach stereofonicznych i kina domowego. Ich elegancka budowa i wykończenie mają pomóc wpasować je w każde wnętrze.

Wyżej w katalogu jest seria Classic. Znalazły się w niej kompaktowe kolumny Petite SX i wolnostojące Elite XS. Model Petite SX jest czwartą wersją pierwszych kolumn firmy Neat, oryginalnego modelu Petite z 1991 roku. Ich wersja Elite weszła do produkcji w 1998 roku i obecnie dostępna jest w trzeciej wersji. Seria Momentum jest łącznikiem między seriami Motive i Ultimatum. Znaleźć w niej można trzy modele, w których zastosowano wyjątkowe, izobaryczne obciążenie głośnika niskotonowego. W technice tej stosuje się dwa takie same przetworniki połączone obudową zamkniętą. Taki układ daje znacznie niższy bas o lepszej kontroli niż przy pojedynczym głośniku w takiej samej obudowie.

Na samym szczycie znalazła się seria Ultimatum, w której również znalazł się układ izobaryczny. Na uwagę bez wątpienia zasługują promieniujące ku górze „supertweetery”, obudowy ze sklejki (w różnych, atrakcyjnych okleinach), a także dodatkowe warstwy na ściankach, łączone z główną obudową za pomocą membran z polietylenu.



Więcej o...
AUDIO CENTER POLAND

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer