AudioQuest prezentuje swój pierwszy filtr USB – JitterBug, którego zadaniem jest redukcja szumów i zakłóceń, negatywnie wpływających na jakość sygnału muzycznego przesyłanego za pomocą portu USB. Najnowsza konstrukcja amerykańskich projektantów ogranicza również jitter i błędy transmisji, co znacząco poprawia brzmienie muzyki z komputera.
JitterBug jest dwuobwodowym kondycjonerem liniowym – filtrem linii zasilania i danych portu USB. Zadaniem tego niewielkiego urządzenia o wielkości kciuka jest minimalizowanie szumu i zakłóceń, które wpływają na transmisję danych i linie zasilania portów USB, a także redukują w mierzalnym stopniu jitter i błędy transmisji, co z kolei prowadzi do poprawy dynamiki, barwy dźwięku i rozdzielczości.
JitterBug jest odpowiedzią na problemy dotykające wszystkie urządzenia komputerowe – laptopy, smartfony, dyski NAS, serwery mediów, itd. – które z natury generują znaczącą ilość zakłóceń i niepożądanych częstotliwości. To także remedium na wprowadzane przez komputery zakłócenia RFI oraz EMI, które przedostają się do torów sygnałowych. Powyższe szumy i interferencje oddziałują w negatywny sposób, zwiększając jitter i błędy transmisji, co z kolei prowadzi do zniekształceń objawiających się stosunkowo płaskim i irytującym dźwiękiem. W przypadku analogowego układu objawia się to pogorszeniem głębi sceny dźwiękowej, barwy dźwięku i rozdzielczości.
Podwójny obwód JitterBug w mierzalnym stopniu redukuje niepożądane szumy prądowe i częstotliwości. Dodatkowo urządzenie minimalizuje jitter i błędy transmisji, które w niektórych przypadkach są całkowicie eliminowane. Wszystko to prowadzi do lepszego brzmienia, objawiającego się czystym, bardziej przekonującym dźwiękiem, a tym samym lepszymi wrażeniami akustycznymi w przypadku dowolnego komputera, przetwornika C/A USB, odtwarzacza strumieniowego, samochodowego audio, a nawet smartfonu.
AudioQuest JitterBug już jest dostępny w sprzedaży. Cena detaliczna urządzenia wynosi 229 zł.