18 Marzec 2017

Wojciech Pacuła gościem RMF Classic

INNE

Źródło: "HIGH FIDELITY"

Specjalizująca się w muzyce klasycznej i filmowej rozgłośnia RMF Classic przygotowała serię programów w trakcie których przyjrzy się światu audio, a przede wszystkim temu, jak funkcjonują w nim wzmacniacze lampowe. Ważnym tropem będzie także funkcjonowanie tego typu urządzeń w przestrzeni mieszkalnej i ich postrzeganie przez… kobiety.

Pomysłodawcą cyklu jest Wojciech Padjas, niegdyś dziennikarz radiowy, jeden z założycieli radia RMF, który rozpocznie go swoją audycją „Muzyka spod igły”, w trakcie której opowie o lampach i wzmacniaczach lampowych. Jej emisja będzie miała miejsce dzisiaj (sobota 18.03) i rozpocznie się o godzinie 21:00. „Chcemy przybliżyć ten fascynujący temat słuchaczom RMF Classic. Jestem kolekcjonerem płyt, korzystam ze wzmacniacza lampowego i uważam, że to najlepszy sposób na słuchanie muzyki” – mówi pan Padjas.

Kolejne spotkanie przygotuje Dariusz Stańczuk (na zdjęciu powyżej), prowadzący program „Classic Design – magazyn o sztuce użytkowej”. W programie usłyszymy o tym, jak funkcjonuje wzmacniacz lampowy w przestrzeni domowej. Audycja zostanie wyemitowana we wtorek 21 marca w godzinach 14:00-18:00. Trzecim programem, skupionym na tym, jak kobiety postrzegają słuchanie muzyki i jakie miejsce w nim zajmuje wysokiej klasy sprzęt audio będzie „Życie z Klasą” prowadzone przez Alicję Myśliwiec. Emisja programu przewidziana jest na środę 29 marca od godz. 14:00.

Piszemy o tym cyklu z dwóch powodów: pierwszy jest oczywisty – to najlepszy sposób na rozpropagowanie idei dobrego dźwięku wśród melomanów. Drugi wiąże się bezpośrednio z magazynem „High Fidelity”: do programów „Classic Design – magazyn o sztuce użytkowej” oraz „Życie z Klasą” jako ekspert został zaproszony Wojciech Pacuła, nasz redaktor naczelny. Nagranie jego wypowiedzi miało miejsce w piątek (17.03) w siedzibie radia RMF Classic na krakowskim Kopcu Kościuszki. Zachęcamy więc do słuchania RMF Classic, a  w szczególności wspomnianych audycji!

„Muzyka spod igły” – 18.03.2017 (sobota), godzina 21:00
„Classic Design – magazyn o sztuce użytkowej” – 21.03.2017 (wtorek), godziny 14:00-18:00
„Życie z Klasą” – 29.03.2017 (środa), godzina 14:00Więcej o...
HIGH FIDELITY"

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer