08 Lipiec 2020

Thorens TD 103 A – stworzony na nowo

Nowa wersja klasyka

Źródło: Audio Klan

Thorens przyspiesza przekształcanie swojej gamy produktowej i prezentuje najnowszy gramofon TD 103 A.

Model ten jest całkowicie przeprojektowanym, w pełni automatycznym gramofonem, wywodzącym się z wielokrotnie nagradzanych konstrukcji. Jak czytamy w materiałach prasowych, nowy Thorens TD 103 A został opracowany z myślą o wymagających miłośnikach muzyki, którzy chcą słuchać swoich ulubionych nagrań i jednocześnie cieszyć się wygodą, jaką zapewnia w pełni automatyczna konstrukcja.

Dzięki zastosowaniu wykończenia „czarny na wysoki połysk” oraz „orzech na wysoki połysk” urządzenie z jednej strony wyraźnie urzeczywistnia tożsamość marki, a z drugiej potwierdza wartość wysokiej jakości dźwięku połączonej z trwałością typowych konstrukcji Thorensa.

Aby do absolutnego minimum ograniczyć wpływ samego urządzenia na proces odtwarzania płyt winylowych, projektanci położyli szczególny nacisk na najniższy możliwy opór tarcia mechanicznych komponentów.

Czytamy, że przeprojektowane ramię TP 19-2 wyposażone jest w „najnowocześniejszą technikę łożyskowania”. Luz łożyska i współczynnika tarcia zostały znacząco ograniczone poprzez użycie wyższej jakości łożysk w porównaniu z wcześniejszymi konstrukcjami Thorensa w tej klasie. Udoskonalenia konstrukcyjne zostały zastosowane także w odniesieniu do kabli ramienia.

Projektanci zastosowali wymienną główkę, do której mocowana jest wkładka 2M Red z oferty firmy Ortofon. Ponadto wraz z gramofonem dostarczane są wysokiej jakości kable czincz, które mocuje się do nowych pozłacanych terminali zaciskowych TD 103 A.

Thorens TD 103 A pojawi się w sprzedaży na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2020 roku. Jego cena będzie znana w chwili wprowadzania urządzenia do sprzedaży.

www.thorens.com

Tekst: mat. prasowe

Fot.: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer