06 Marzec 2020

Soundedit: „Rozmowy o dobrym brzmieniu”

Cykl spotkań przygotowanych przez Miasto Gdynia wraz Festiwalem Soundedit

Źródło: SOUNDEDIT

Miasto Gdynia wraz Festiwalem Soundedit przygotowało serię spotkań dotyczących między innymi tego, jak powstaje muzyka w obecnych czasach. Podczas spotkań z wybitnymi producentami muzycznymi będzie można wysłuchać opowieści o pracy w studiu, koncertach, wykonawcach i o wszystkim tym, czym jest rzemiosło ludzi decydujących o kształcie artystycznym płyt, singli i przebojów. Spotkaniom towarzyszyć będą projekcje filmowe oraz koncerty.

„Bardzo się cieszę na tę współpracę. Festiwal Soundedit w tym roku będzie miał już dwunastą edycję. Staramy się transferować nasze dokonania i doświadczenia, ze szczególnym akcentem na wątek edukacyjny, do innych miast. Miasto Gdynia okazało się być niezwykle otwarte i gościnne. Kreatywna atmosfera zachęca do aktywnego działania” – powiedział Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.

Bohaterami pierwszego spotkania będą: Daniel Lanois i Brain Eno. To nie tylko wybitni, jeśli nie najwybitniejsi producenci muzyczni, lecz również artyści i współpracownicy. Obydwaj zostali uhonorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”, nagrodą Soundedit. Ich dorobek artystyczny oraz producencki jest doceniany i szanowany na całym Świecie. Spotkanie odbędzie się w Sali Kinowej Muzeum Marynarki Wojennej, we wtorek 17 marca, o godz. 18.30.

Drugie ze spotkań nosi tytuł: „Gwiazdy ze stolicy, cynicy z Wybrzeża”. Odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni, we wtorek 21 kwietnia, o godz. 18.30. Będzie to dyskusja na temat różnic kulturowych oraz mentalnych. Udział wezmą: Grzegorz Brzozowicz – dziennikarz muzyczny, Jędrzej Kodymowski – wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista, pochodzący z Gdyni, Michał Miegoń – gdyński animator sceny muzycznej oraz Adam Toczko – producent muzyczny, laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Po spotkaniu jego uczestnicy zostaną zaproszeni na koncert trójmiejskiego zespołu Kwiaty.

„Eno na Księżycu” – to tytuł trzeciego ze spotkań. Poniedziałek 11 maja, o godz. 19.00, w Gdyńskim Centrum Filmowym – sala Goplana. Prowadzenie – Piotr Metz, w panelu udział wezmą: Maciej Polak – muzyk, kompozytor i miłośnik syntezatorów znany z analogia.pl, PinPark oraz Michał Jeziorski – trójmiejski muzyk związany z zespołami i projektami: Ptah, Spika, Miastofonia, Molto Delay. Spotkanie będzie poświęcone jednemu z najwybitniejszych producentów muzycznych na Świecie – Brianowi Eno. Dyskusja toczyć się̨ będzie wokół albumu „Apollo” z 1983 r., który stał się̨ niekwestionowaną ikoną muzyki ambient. Po dyskusji widzowie będą mogli wysłuchać koncertu projektu Apollos.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: m.kraszewska@gdynia.pl, tel. 58 527 49 08 (pon.-pt. godz. 8:00-15:00). 

Zdjęcia: mat. pras. organizatora



Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer