08 Marzec 2019

Sonoro EASY oraz QUBO

SYSTEM ALL-IN-ONE

Źródło: AUDIO KLAN

Easy i Qubo – dwa najnowsze systemy audio z gamy Sonoro – zadebiutowały na polskim rynku. Pierwszy z modeli jest kompaktową konstrukcją, która w jednej obudowie łączy radio FM/DAB+, moduł łączności Bluetooth i 76 mm głośnik. Funkcjonalność Easy zwiększa możliwość korzystania z zasilania bateryjnego. Większy model Qubo wyróżniają głośnik emitujący dźwięk dookólnie (360 stopni) oraz wbudowany odtwarzacz CD, który dopełnia radio FM/DAB+ oraz moduł Bluetooth. Obydwa urządzenia wyposażone są także w nastrojowe oświetlenie LED.

 

Qubo

Sonoro Qubo to system audio, który w zamyśle projektantów ma „zapewniać wysokiej jakości dźwięk w domowych pomieszczeniach”. W osiągnięciu zamierzonego celu pomaga układ nagłośnieniowy emitujący dookólny dźwięk (360 stopni). Oprócz 76 mm przetwornika niewielka obudowa Qubo, ręcznie wykonana i wykończona lakierem fortepianowym, skrywa radio analogowe FM i cyfrowe DAB+ oraz odtwarzacz płyt CD. Wszechstronność modelu zwiększają łączność bezprzewodowa Bluetooth i wbudowane złącza: wejście Aux oraz port USB.

Model Qubo nie tylko pełni rolę źródła muzyki, lecz także ułatwia odprężyć się po całym dniu. Jak podaje Audio Klan, polski dystrybutor marki Sonoro: „Specjalnie wgrane dźwięki natury oraz programy do relaksu i medytacji pomagają zapomnieć o trudach dnia, a także ułatwiają zasypianie”. Wyświetlacz wbudowany w urządzenie automatycznie dostosowuje swoją jasność do warunków oświetleniowych otoczenia i zapewnia dyskretne podświetlenie w nocy. Qubo można także wzbogacić o opcjonalny moduł ściemniający sonoroLIGHT.

Odtwarzanie dźwięku projektanci powierzyli 76 mm przetwornikowi szerokopasmowemu współpracującemu z układem bas-refleks. W dopasowaniu brzmienia do własnych preferencji pomaga wbudowany korektor z regulacją basu i sopranów. Wygodę obsługi zwiększają funkcja automatycznego strojenia stacji radiowych i możliwość przypisania sześciu stacji do przycisków szybkiego wyboru. W codziennym użytkowaniu praktycznymi udogodnieniami są zegar z datownikiem oraz wbudowany budzik.

 

Easy

Mniejszy z dwóch debiutujących modeli – Easy – jest mobilnym, kompaktowym systemem audio. Urządzenie wyposażone jest w radio analogowe FM i cyfrowe DAB+ oraz moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Kompaktowe rozmiary, skórzany uchwyt oraz bateryjne zasilanie pozwalają korzystać z Easy w domu, jak i poza nim.

Model Easy to nie tylko muzyka z radia – urządzenie pozwala podłączyć poprzez port Aux lub USB zewnętrzne źródło dźwięku, na przykład odtwarzacz MP3, tablet lub smartfon. Wykorzystując USB można również doładowywać akumulator podłączonego urządzenia.

Podobnie jak w przypadku Qubo, odtwarzanie dźwięku projektanci powierzyli 76 mm przetwornikowi szerokopasmowemu współpracującemu z układem bass-refleks i dodatkowo zastosowali korektor (regulacja basu i sopranów). Łatwy dostęp do ulubionych stacji radiowych zapewniają przyciski szybkiego wyboru – użytkownik może przypisać do nich pięć wybranych stacji. Wygodę obsługi zwiększa funkcja automatycznego strojenia, a w codziennym użytkowaniu przydają się zegar z datownikiem oraz wbudowany budzik. Warto dodać, że obydwa modele Sonoro zaprojektowane zostały i produkowane są w Niemczech.

Sonoro Easy i Qubo już są dostępne w sprzedaży. Nominalna cena detaliczna mniejszego Easy wynosi 999 zł, za Qubo trzeba zapłacić 1599 zł.Więcej o...
SONORO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer