30 Marzec 2017

Samsung GALAXY S8 ORAZ S8+

SMARTFON

Źródło: SAMSUNG POLSKA

Firma Samsung wprowadza na rynek swoje najnowsze smartfony: Galaxy S8 i Galaxy S8+. Jak deklaruje producent, oba urządzenia „przekraczają granice wyznaczone dotychczas przez tradycyjne smartfony”. Oferują użytkownikom całkiem nowe sposoby interakcji z telefonem, a zastosowany w nich ekran Infinity jest niemalże całkowicie pozbawiony bocznych ramek i przykuwa uwagę swoim wykonaniem oraz jakością wyświetlanych na nim treści.

„Samsung Galaxy S8 to zwiastun nowej ery wzornictwa smartfonów oraz nowatorskich usług. Otwiera przed nami nieznane wcześniej sposoby poznawania i doświadczania świata” – mówi DJ Koh, President of Mobile Communications Business w firmie Samsung Electronics. „Galaxy S8 jest świadectwem tego, że odzyskujemy zaufanie konsumentów, na nowo definiując granice możliwości dotyczących bezpieczeństwa i otwieramy nowy rozdział w historii smartfonów Samsung” – dodaje DJ Koh.

Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ czerpią to, co najlepsze, z eleganckiego wzornictwa urządzeń Samsung. Oba smartfony zostały wyposażone w ekran Infinity: odpowiednio w wersjach 5,8 cala oraz 6,2 cala. Ich przedni panel niemalże w całości pokrywa gładka powierzchna, bez fizycznych przycisków i ostrych kątów. Kompaktowa obudowa pozwala na wygodną obsługę smartfonu jedną ręką, zaś powłoka Corning Gorilla Glass 5 z przodu i z tyłu zapewnia trwałość i wysokiej jakości wykończenie całej konstrukcji.

Oprócz innowacyjnego wzornictwa firma Samsung sięgnęła po najnowsze rozwiązania technologiczne. Mowa tu m.in. o dwóch aparatach fotograficznych (przedni o rozdzielczości 8 MP i ogniskowej F1.7 z inteligentnym autofokusem, a także tylny – z matrycą 12 MP F1.7 Dual Pixel), wydajnym procesorze wykonanym w technologii 10 nm czy wysokiej klasy standardzie bezpieczeństwa mobilnego Samsung Knox. Ponadto najnowsze flagowce Samsunga charakteryzują się wodoodpornością i pyłoszczelnością w klasie IP68, obsługą kart MicroSD do 256 GB czy szybkim ładowaniem, również bezprzewodowym.

Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ współpracują z nowym Gear VR. Mogą również łączyć się z nową kamerą Gear 360 i nagrywać sekwencje wideo w jakości 4K i w technologii sferycznej (360 stopni), a także wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 15 MP. Firma Samsung postanowiła również wykorzystać moc obliczeniową nowych smartfonów z serii Galaxy, w innym urządzeniu ekosystemu Samsung, którego celem jest ułatwienie codziennej pracy. Mowa o Samsung DeX. To rozwiązanie, które przekształca smartfon w urządzenie stacjonarne. Dzięki Samsung DeX użytkownicy mogą w prosty sposób wyświetlać i edytować dane z telefonu na zewnętrznym ekranie, co sprawia, że praca staje się jeszcze bardziej mobilna i sprawna.

Ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej produktów działających w ramach Internetu Rzeczy (IoT), w Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ zastosowano aplikację Samsung Connect, która upraszcza inteligentne zarządzanie wszystkimi urządzeniami za pośrednictwem jednej, zintegrowanej aplikacji. Użytkownicy mogą teraz łatwo aktywować urządzenia działające w ramach IoT, wykorzystując do tego szybki, trzyetapowy proces konfiguracji. W zestawie z Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ użytkownicy znajdą również nowe słuchawki, dostrojone przez AKG firmy Harman, które zapewnią im „doskonałą jakość dźwięku”.

Sprzedaż Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ w Europie rozpocznie się 28 kwietnia. Najnowsze smartfony Samsunga będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: Black Sky, Orchid Grey i Arctic Silver.Więcej o...
SAMSUNG

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer