26 Sierpień 2017

Samsung GALAXY NOTE8

SMARTFON

Źródło: SAMSUNG POLSKA

Firma Samsung Electronics zaprezentowała smartfon Galaxy Note8. Wraz z najnowszym flagowcem użytkownicy otrzymują: większy wyświetlacz Infinity Display, nowy rysik S Pen  (pozwalający obsługiwać smartfon w bardziej spersonalizowany sposób), możliwość korzystania z dwóch kart SIM (Dual SIM), a także podwójny aparat z optyczną stabilizacją obrazu.

Galaxy Note8 ma największy w historii tej linii ekran Quad HD+ Super AMOLED o przekątnej 6,3-cala. Tak duży rozmiar pozwala zobaczyć jeszcze więcej treści, bez konieczności przewijania. Pomimo tego, jak deklaruje producent, Galaxy Note8 „jest smukły i dobrze leży w dłoni”. Dzięki nowej funkcji App Pair, użytkownicy Galaxy Note8 mogą sparować dwie wybrane aplikacje i uruchamiać je jednocześnie w trybie podzielonego ekranu.

Samsung zwraca także uwagę na ulepszony rysik S Pen, który ma oferować „zupełnie nowe sposoby pisania, rysowania i interakcji z telefonem oraz komunikowania się z przyjaciółmi”. Ma jeszcze cieńszą końcówkę, większą wrażliwość na nacisk oraz funkcje umożliwiające użytkownikom udostępnianie animowanych tekstów lub rysunków na platformach obsługujących animowane GIF-y (AGIF). Funkcja Always On Display pozwala użytkownikom Galaxy na bieżąco sprawdzać powiadomienia bez konieczności odblokowywania telefonu; z kolei Screen off Memo umożliwia sporządzenie nawet stu stron notatek, przypinania ich do Always On Display i edytowania bezpośrednio na zablokowanym ekranie. W przypadku wyjazdów za granicę lub witryn internetowych w obcym języku, ulepszona funkcja Tłumacz umożliwia szybkie przetłumaczenie zarówno pojedynczych słów, jak i całych zdań w 71 językach. Wystarczy wskazać rysikiem na tekst. W ten sposób można również przeliczyć jednostki miary i waluty obce.

Flagowiec Samsunga został wyposażony w dwie 12-megapikselowe tylne kamery z optyczną stabilizacją obrazu (OIS), zarówno w obiektywie szerokokątnym, jak i w teleobiektywie. Dzięki temu aparaty pozwalają robić jeszcze ostrzejsze zdjęcia. Co więcej, zaawansowana funkcja Live Focus umożliwia kontrolowanie głębi ostrości oraz efektu rozmycia tła w trybie podglądu oraz już po zrobieniu zdjęcia. Z kolei w trybie Dual Capture oba tylne aparaty fotograficzne wykonują zdjęcia jednocześnie i umożliwiają zapisanie obu obrazów – jednego w zbliżeniu z teleobiektywu i jednego z obiektywu szerokokątnego, który pokazuje całe tło. Warto dodać, iż obiektyw szerokokątny został wyposażony w czujnik Dual Pixel z funkcją automatycznego ustawiania ostrości, dzięki czemu pozwala uzyskać ostrzejsze, wyraźniejsze zdjęcia nawet w słabym oświetleniu. Galaxy Note8 został także wyposażony w przedni aparat fotograficzny z matrycą 8MP i funkcją Smart Auto Focus, który sprawdza się przy wykonywaniu wyraźnych selfie i w czatach wideo.Więcej o...
SAMSUNG

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer