11 Grudzień 2015

RAFKO Dystrybucja – MASS FIDELITY

DYSTRYBUCJA

Źródło: RAFKO DYSTRYBUCJA

Firma RAFKO Dystrybucja została polskim przedstawicielem firmy Mass Fidelity. Pierwszym urządzeniem oferowanym przez tego producenta jest adapter Bluetooth – model Relay.

Mass Fidelity to kanadyjski producent bezprzewodowych systemów audio opartych o autorskie rozwinięcie technologii Bluetooth. Ideą Mass Fidelity jest łączenie najpopularniejszych rozwiązań bezprzewodowych z zaawansowanymi autorskimi rozwiązaniami, które pozwalają na zachowanie audiofilskiej jakości dźwięku. Producent określa siebie jako wspólnotę audiofilów, projektantów oraz inżynierów, którym wspólnym celem jest wniesienie wysokiej jakości dźwięku do codziennego życia.

Wybór technologii Bluetooth przez Mass Fidelity wynika z jej powszechności, uniwersalności oraz prostoty używania – bez routerów, aplikacji i konfiguracji – a także przepustowości sięgającej 3Mbps, co znacząco wykracza nawet poza standard płyty CD i umożliwia bezstratny streaming gęstych plików 24-bitowych. Stąd Relay jest w stanie odbierać pliki audio do 24 bitów/192 kHz.

Stąd Mass Fidelity wkłada cały inżynieryjny trud w bezstratny przesył dźwięku poprzez protokół Bluetooth i, jak twierdzi firma RAFKO Dystrybucja, „jest to jedyne tego typu rozwiązanie na świecie oferujące tak znakomitą jakość dźwięku”. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej topografii układów elektronicznych, zaawansowanemu firmware’owi urządzeń oraz wysokiej klasy komponentom audio (np. 24-bitowym przetwornikom cyfrowo-analogowym marki Burr-Brown). Mass Fidelity zapewnia każdemu systemowi stereo natychmiastowy dostęp do dowolnego pliku audio, serwera, dowolnej usługi streamingowej czy radia internetowego – wystarczy laptop, smartfon lub tablet z Bluetooth.

Relay korzysta ze specjalnie zaprojektowanych obwodów w celu minimalizacji szumu, co pozwoliło zastosować bardziej czuły odbiornik i zapewnić użytkownikom większą mobilność sięgającą praktycznie w każdych warunkach 10 metrów. Urządzenie zostało ponadto wyposażone w dedykowany procesor Cirrus Logic, zdolny do pracy z sygnałem Bluetooth 2.1EDR, który następnie konwertuje na sygnał cyfrowy 24 bity/48 kHz. Praca procesora wyróżnia się takimi parametrami, jak zakres dynamiki sięgający 128 dB czy THD na poziomie 0,0001%. Moduł zastosowany w opisywanym urządzeniu obsługuje zarówno kodowanie aptX oraz AAC. Należy także wspomnieć o wbudowanej sekcji zasilania z własną stabilizacją napięcia, tak aby czułe półprzewodniki pracowały zawsze z taką samą wydajnością. Ciekawie wygląda również napisane od podstaw, autorskie oprogramowanie synchronizuje pracę trzech procesorów w umieszczeniu tak aby nie pojawiły się jakiekolwiek błędy czasowe lub cyfrowe artefakty wpływające na wierność sygnału audio.

Ponadto Relay korzysta z wysokiej klasy obudowy wyciętej z jednego kawałka aluminium. Całości dopełnia wysokiej klasy okablowanie analogowe (2xRCA) oraz cyfrowe (koaksjalne) specjalnie zaprojektowane do współpracy z Relay.

Mass Fidelity Relay jest już dostępny w sprzedaży w kolorze srebrnym matowym. Cena urządzenia wynosi 1149 zł.Więcej o...
RAFKO DYSTRYBUCJA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer