02 Kwiecień 2021

Pylon Audio STATEMENT PSM 18.4 CAN.S

Polska firma zaprezentowała high-endowy przetwornik własnej produkcji.

Źródło: Pylon Audio

→ PRZETWORNIK

Firma Pylon Audio zaprezentowała zaprojektowany i wykonany przez nią głośnik średniotonowy PSM 18.4 CAN.S, pierwszy z nowej linii przetworników głośnikowych STATEMENT.

PSM_18.4_CAN.S_STATEMENT_pylon_audio_1_Web

Jak czytamy w materiałach prasowych, charakteryzuje się on szeregiem nowoczesnych technik i unikatowych rozwiązań.

Celulozowa membrana PentaCone

Wykonana jest ona z dwóch różnych struktur o odrębnych parametrach, utworzonych podczas jednego cyklu produkcyjnego. Wewnętrzna część membrany jest suszona gorącym powietrzem, podczas gdy zewnętrzna jest prasowana na gorąco. Zabieg ten pozwala na zmniejszenie masy przy zachowaniu dużej sztywności i tłumieniu wewnętrznym. Charakterystyczny kształt wzoru niweluję fale stojące oraz tzw. mody membrany (objawiające się rezonansami na skraju pasma). Na koniec procesu technologicznego membrana jest przesączana specjalnymi lakierami, nadającymi brzmieniu finalnego ułożenia.

Zawieszenie górne

PSM_18.4_CAN.S_STATEMENT_pylon_audio_4_Web

Kolejnym rozwiązaniem jest zawieszenie górne o progresywnej geometrii, wykonane z selekcjonowanej mieszanki gumy, gwarantujące liniową pracę układu drgającego, bez znanego z innych rozwiązań wpływu na środek pasma przenoszenia.

Układ magnetyczny

Optymalizowany, zaawansowany układ magnetyczny wykorzystujący 5 potężnych magnesów neodymowych, pozwalający na osiągnięcie bardzo dużych wartości strumienia magnetycznego w szczelinie. Oryginalna geometria układu, dopracowana podczas wielu symulacji FEM i sprawdzana w rzeczywistych warunkach, wraz z specjalnie dobranymi pierścieniami Faradaya, zapewnia niespotykanie symetryczny rozkład pola magnetycznego i minimalizację indukcyjności cewki oraz świetną wentylację. W efekcie uzyskujemy bardzo niski poziom zniekształceń nieliniowych i modulacyjnych oraz brak zjawiska kompresji dźwięku.

PSM_18.4_CAN.S_STATEMENT_pylon_audio_2_Web

Cewka

Cewka głośnikowa o podwyższonej wytrzymałości temperaturowej, nawijana drutem miedzianym OFC o wysokiej czystości, na wentylowanym karkasie aluminiowym zapewniającym dodatkowe chłodzenie.

Zawieszenie dolne

Zawieszenie dolne wykonane zostało z materiału Bimax o ultraliniowej charakterystyce i idealnym prowadzeniu układu drgającego.

PSM_18.4_CAN.S_STATEMENT_pylon_audio_5_Web

Kosz

Odlewany ciśnieniowo kosz z wytrzymałego stopu aluminium, o udoskonalonej aerodynamicznie geometrii. Opływowe ramiona wraz z dużymi otworami pod membraną oraz dolnym zawieszeniem neutralizują odbicia od tylnej strony głośnika, przy zachowaniu wysokiej sztywności dla całej konstrukcji.

www.PYLONAUDIO.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
PYLON AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer