12 Czerwiec 2019

Pylon Audio RUBY MONITOR

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: Q21

Salon Q21 zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio: Ruby Monitor.

Ruby Monitor to dwudrożna konstrukcja zbudowana jako rozszerzenie linii Ruby o kompaktowe kolumny podstawkowe. „Atutem zestawu jest – jak czytamy w informacji prasowej przesłanej przez przedstawiciela Q21 – swobodna, przestrzeń i pastelowość brzmienia przy zaskakujących możliwościach w dziedzinie wglądu w nagranie”.

Konstrukcja kolumn oparta została o autorski głośnik średnio-niskotonowy PSW 17.8 EXA, wyposażony w układ magnetyczny z pierścieniem Faradaya oraz membranę z materiału Endumax. Jest to tworzywo posiadające bardzo dobry balans między tłumieniem wewnętrznym a sztywnością, przy czym ciężar właściwy membrany jest niższy od analogicznej membrany opartej o włókno szklane czy celulozę.

Górę pasma odtwarza jedwabna kopułka wysokotonowa od norweskiego Seasa. Nieduże, solidne obudowy wykonane z grubych płyt MDF pokrytych naturalnym fornirem zapewnić mają odpowiednią sztywność konstrukcji oraz zapobiegać powstawaniu wszelkich rezonansów i podbarwień. Szczelinowy tunel bas-refleks umieszczony na froncie niweluje wpływ odległości od tylnej ściany na reprodukcje basu i ułatwia ustawienie w mniejszych pomieszczeniach. Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 12-23 m2.Więcej o...
PYLON AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer