09 Maj 2015

Pro Audio Bono SE5

PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA

Źródło: PRO AUDIO BONO

Polska firma Pro Audio Bono, w ramach świętowania 5-lecia swego istnienia, przygotowała dwa nowe produkty: stopkę antywibracyjną Ceramic 5 (którą prezentowała już jakiś czas temu) oraz platformę antywibracyjną SE5.

PAB SE 5 jest nowej generacji platformą z wiszącą półką. Od innych platform PAB różni się sposobem zawieszenia i poziomowania: w tym modelu mechanizmy te umieszczone w bocznych panelach, bezpośrednio w sklejce. W tym celu w tych panelach zostały wyżłobione bardzo skomplikowane zagłębienia i otwory, prawie niewidoczne po założeniu półki. Ponadto w tej platformie krążki linowe są zamontowane na łożyskach ceramicznych, a klucze gitarowe – używane tradycyjnie w platformach Pro Audio Bono do ustawiania wysokości i poziomu półki – są założone tak, by linki nośne nawijały się na nie bezpośrednio (w tradycyjnych platformach PAB, opartych na tulejach metalowych, linka nośna, wychodząc z tulei, zagina się pod kątem prostym, co skutkuje niekiedy jej przetarciem i urwaniem się). W spodzie PAB SE 5 zamontowano gniazda na bolce M8. Dzięki temu tę platformę można postawić na dowolnych nóżkach firmowej produkcji. Producent zaleca jej ustawianie na stopkach łożyskowych PAB, a zwłaszcza na najnowszych stopkach PAB Ceramic 5.

W związku z dużą masą półki nośnej (prawie 8 kg) i całej platformy (17 kg) oraz wykorzystaniem łożysk ceramicznych w krążkach linowych i stopkach, właściwości izolacyjne tej platformy są, jak chwali się firma, znakomite.

Specyfikacja techniczna:

Wymiary (półka): 500 x 440 x 77 mm
Wymiary (cała platforma – bez nóżek): 600 x 450 x 120 mm
Wymiary (cała platforma – z nóżkami): 600 x 450 x 170 mm
Waga (półka): 8 kg
Waga (cała platforma): 17 kg

Producent nie podał na razie przewidywanej ceny platformy.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer