24 Styczeń 2019

Prezentacje KEF R w sklep.RMS.pl

PREZENTACJA

Źródło: SKLEP.RMS.PL

KEF nazywa swoją nową linię kolumn, nawiązując do topowej serii Reference. Teraz każdy możne zweryfikować brzmienie R – podczas tygodnia otwartego w sklep.RMS.pl, który odbędzie się w dniach 28.01 – 02.02.2019. Do dyspozycji chętnych salon oddaje dwa modele podłogowe: R7 oraz R5.

Konstrukcja przetwornika średnio-wysokotonowego oparta jest o opatentowaną technologię Uni-Q, która wciąż jest rozwijana przez KEF, a w serii R widzimy już jej 12. generację. Jak czytamy w informacji prasowej anonsującej dni otwarte z kolumnami KEF-a: „Umiejscowienie tweetera w samym środku przetwornika średniotonowego już od wielu lat pozwala inżynierom KEFa przybliżyć dźwięk kolumn do dźwięku projektowanego przez realizatora w studiu”. Cała konstrukcja ma redukować rezonanse dzięki zachowaniu minimalnych odstępów pomiędzy poszczególnymi elementami przetwornika Uni-Q.

Obecna na pokładzie kolumn z rodziny R technologia Shadow Flare to innowacyjna metoda mająca na celu zmniejszenie szkodliwej dyfrakcji wysokich tonów, szczególnie wrażliwych na rozpraszanie. Specjalnie profilowane przez KEF radiatory wykańczające koncentryczną budowę głośnika średnio-wysokotonowego, tworzą „pola cienia” w punktach, gdzie zbyt duża dyfrakcja jest najbardziej prawdopodobna. Dzięki temu KEF kontrolować ma „detaliczność, subtelne niuanse, dające się zauważyć szczególnie w wybrzmieniu szarpanych strun czy talerzy perkusyjnych”.

Seria R wykorzystuje również przetworniki niskotonowe o strukturze dwuczęściowej, gdzie wklęsła, aluminiowa blaszka o niewielkiej grubości usadowiona jest na szczycie papierowego stożka. Jej wysoka sztywność połączona z unikatową geometrią papierowej konstrukcji zapewnić ma „czysty, szybki ruch tłoczący odpowiednią ilość basu dającego solidną podstawę brzmienia kolumn”.

Kolumny z serii R dostępne są w trzech wykończeniach: czarny połysk, biały połysk i orzech (walnut). W salonie, podczas odsłuchów zaprezentowane zostaną modele R7 black gloss oraz R5 white gloss. Cena pierwszego modelu wynosi 14 200 zł, za drugi trzeba zapłacić nieco mniej: 10 600 zł.

Na prywatne odsłuchy można umawiać się telefonicznie w terminie 28.01 – 02.02.19, w godzinach pracy salonu, tj. od poniedziałku do piątku: 8:00 – 18:00 oraz w sobotę: 9:00 – 15:00.Więcej o...
SKLEP.RMS.PL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer