07 Styczeń 2015

Panasonic na CES 2015

TARGI ELEKTRONIKI KONSUMENCKIEJ

Źródło: PANASONIC POLSKA

Podczas trwających właśnie targów CES Panasonic zaprezentował prototyp pierwszego na świecie odtwarzacza Blu-Ray następnej generacji, obsługującego standard 4k oraz wysoki zakres dynamiczny (High Dynamic Range). Dzięki temu w niedalekiej przyszłości będzie można cieszyć się standardem Ultra HD Blu-Ray.

Najbardziej zaawansowany odtwarzacz Blu-Ray w ofercie japońskiego producenta zapewnia wyświetlanie obrazu z prędkością 60 klatek na sekundę w standardzie 4K (3840 x 2160 pikseli). Panasonic zwraca także uwagę na 10-bitową gradację dla każdego koloru (co daje 1024 gradacje), dzięki czemu nawet najmniejsze zmiany sygnału mogą być wiernie odtwarzane, a obraz charakteryzuje się bogatą fakturą. Warto także wspomnieć o zastosowaniu technologi, która zwiększa szczytową jasność nawet 100-krotnie (ze 100 do 10 000 nitów), co przekłada się na poprawę odwzorowania mocnych źródeł światła.

Panasonic na ten moment nie podał żadnych szczegółów dotyczących premiery gotowego urządzenia. Nie znana jest także jego przewidywana cena.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer