28 Wrzesień 2015

Onkyo TX-8130

AMPLITUNER

Źródło: ONKYO POLSKA

Firma E.I.C., oficjalny polski dystrybutor sprzętu marki Onkyo, wprowadza do sprzedaży amplituner stereo TX-8130 z dostępem do internetu.

Dzięki potężnemu stereofonicznemu wzmacniaczowi o mocy 110 W/kanał, który zrealizowany jest wyłącznie z użyciem tranzystorów w torze audio, najnowszy amplituner od  Onkyo powinien bez trudu wysterować kolumny głośnikowe o niskiej impedancji. Zastosowanie wysokiej klasy komponentów takich jak duży transformator EI (wsparty dwoma solidnymi kondensatorami filtrującymi o pojemności 8200 µF każdy) czy przetwornik cyfrowo-analogowy Asahi Kasei AK4492 (obsługujący pliki PCM do 32 bitów/384 kHz) pozwala cieszyć się, jak twierdzi dystrybutor, „bardzo dobrą jakością dźwięku bez względu na użyte źródło”.

Miłośnicy analogowego brzmienia mogą wykorzystać wejście gramofonowe z korektorem o charakterystyce RIAA, a ci którzy fascynują się dźwiękiem oferowanych przez pliki HD z pewnością wypróbują możliwość puszczenia muzyki zapisanej w formacie DSD (do DSD 5,6 MHz). Dostęp do internetu zapewnia możliwość korzystania z niemal nieograniczonej ilości stacji radiowych (TuneIn) oraz serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Deezer. Warto również wspomnieć o przyciskach bezpośredniego dostępu BGM, które pozwolą słuchać natychmiast jednej z 40 zaprogramowanych stacji nadających na zakresach FM/AM lub w internecie. Ciekawostką jest także możliwość zmieniania nazw zapamiętanych stacji. Model TX-8130 został ponadto wyposażony w dwa wejścia cyfrowe (jedno optyczne i jedno koaksjalne), sześć wejść (w tym jedno wejście phono) oraz jedno wyjście analogowe, wyjście sybwooferowe oraz wyjście słuchawkowe.

Amplituner TX-8130 jest już dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej. Firma E.I.C. nie poinformowała o jego cenie detalicznej.



Więcej o...
ONKYO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer