05 Czerwiec 2018

Nowości w ofercie RCM (czerwiec 2018)

DYSTRYBUCJA

Źródło: RCM

Etsuro Urushi Cartridge to marka wchodząca w skład dużego konsorcjum Dai-Ichi Shoji Co Ltd. Za projektowanie wkładek odpowiedzialny jest pan Etsuro Akiyama, osoba mogąca pochwalić się dużym doświadczeniem w stosowaniu różnych materiałów oraz miłość do muzyki i jak najlepszej jej reprodukcji.

Oferta firmy obejmuje dwa modele: Cobalt Blue oraz Urushi Bordeax. Są to wkładki MC o dość niskim sygnale wyjściowym na poziomie 0,25 mV. Przetwornik oparto na magnesach samarowo-kobaltowych, korpus wykonano z duraluminium, które następnie ręcznie jest wykańczane lakierem Urushi. Wspornik obu wkładek wykonano z szafirowej rurki o średnicy 0,4 mm, w której osadzono diament o szlifie 80 µm Microline.

Różnice między dwoma modelami występują w elemencie, do którego z jednej strony zamocowane są wszystkie elementy przetwornika, a drugą montujemy do headshell. Płytka montażowa w droższej wkładce Etsuro Urushi Bordeaux wykonana jest szafiru (2,5 mm), w Cobalt Blue ten element jest zrobiony z duraluminium.

Wkładki marki Etsuro są już dostępne w sprzedaży na terenie Polski. Ich ceny kształtują się następująco: model Urushi Bordeaux kosztuje 32000 zł, zaś za Cobalt Blue trzeba zapłacić 18 500 zł.Więcej o...
RCM

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer