12 Październik 2017

Nowości w firmie SCP (październik 2017)

KABLE

Źródło: C4I

Firma C4i wprowadziła na polski rynek najnowsze kable HDMI 4K amerykańskiej firmy SCP. Wyróżniają się one certyfikatem Premium HDMI Cable, są zgodne ze standardem HDMI 2.0b i zapewniają transfer danych do 18 GB/s.

Najnowsze kable firmy SCP – w odróżnieniu do standardowych kabli High Speed with Ethernet − pozwalają na przesłanie sygnału o parametrach 4K 60 Hz 8 bit 4:4:4. Umożliwiają dodatkowo obsługę dźwięku przestrzennego (w tym 32 kanałów audio) i oferują wsparcie dźwięku HD-Audio między innymi z Dolby Atmos. Kable posiadają złącza pokryte 24-karatowym złotem dla optymalnego transferu sygnału i odporności na korozję, są także kompatybilne wstecz z poprzednimi wersjami HDMI i bez problemu obsłużą 3D FullHD, HDMI-CEC, HDCP 2.2, kanał zwrotny audio ARC oraz kanał Ethernet.

Złącza kabli HDMI Premium firmy SCP zostały zaprojektowane przy wykorzystaniu opatentowanej technologii Snug Tite. Kształt specjalnego wyprofilowania złącza HDMI (nazwany Snug Tite) utrzymuje kabel w złączu bardziej pewnie i stabilnie. W standardowych złączach HDMI w miarę eksploatacji mogą pojawiać się luzy, co skutkuje zakłóceniami sygnału lub nawet zerwaniem połączenia. Technologia Snug-Tite eliminuje takie ryzyko i zapewnia, że kable pozostaną bezpiecznie podłączone.

Co więcej, kable HDMI marki SCP są potrójnie ekranowane, co ma zapewnić „najwyższy poziom ochrony […]”, co deklaruje C4i, polski dystrybutor marki. Przy wrażliwych sygnałach 4K Ultra HD jest to – jak kontynuują Polacy – jeden z najważniejszych problemów mogących mieć negatywny wpływ na jakość obrazu czy dźwięku.

Na polskim rynku pojawiły się trzy modele kabli HDMI klasy Premium od SCP: 990UHDV Ultra Violet, 991UHD oraz 990UHD. Ich cena detaliczna jest zależna od preferowanej serii oraz, rzecz jasna, długości. Z dokładnym cennikiem można już teraz zapoznać się w sklepie internetowym dystrybutora.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer