Nowości w firmie Klpisch | HighFidelity News


17 Styczeń 2016

Nowości w firmie Klpisch

SŁUCHAWKI

Źródło: EIC

Firma Klipsch wprowadza na rynek nową serię słuchawek Reference X. Znalazły się w niej dwa modele: Reference X12i Hybrid oraz Reference XR8i Hybrid.

X12i, jak twierdzi firma EIC – oficjalny polski dystrybutor marki Klipsch, są jednymi z „najcieńszych, najlżejszych i najtrwalszych słuchawek na świecie”. Obudowa wykonana jest z bielonego aluminium i ma zaledwie 6 mm średnicy. Co więcej, te maleństwa są lekkie i niezauważalne w czasie noszenia.

Do tego by X12i – zdaniem dystrybutora – „mogły brzmieć po prostu świetnie”, wykorzystano najwyższej klasy głośnik „balanced armature”. Wentylowany mini-przetwornik zapewniać ma „klasyczne i analogowe brzmienie oraz niezrównaną jakość najgłębszego basu”.

Model X12i wyposażony jest w nowoczesny sterownik z mikrofonem, posiadający trzy klawisze sterujące, którymi można kontrolować muzykę z iPhona, iPada czy iPoda, słuchać ścieżki filmowej, a także odpowiadać na telefony.

Wprowadzony właśnie do sprzedaży model XR8i może poszczycić się – niespotykanym wśród słuchawek dousznych – powiązaniem technologii ”balanced armature” z niezależnym dynamicznym subwooferem. Reprodukcję „potężnego basu” zapewnia zasilany podwójnym układem magnetycznym przetwornik dynamiczny o średnicy 6,5 mm. Znajduje się on w jednej obudowie ze znanym z modelu X6i przetwornikiem „balance armature” KG-723, który zapewnia „naturalną i w pełni zrównoważoną reprodukcję średnich i wysokich tonów”. Jak firma EIC dodaje, „tylko dzięki tej technologii można uzyskać przepięknie brzmiące wokale i perfekcyjnie zdefiniowane górne zakresy pasma”.

Korpus słuchawek Klipsch XR8i Hybrid wykonany jest z odlewu cynkowego, który – by uzyskać nowoczesną i odporną na rezonans obudowę – wsparty jest elementami z miękkiego w dotyku i odpornego na trudne warunki pracy elastomeru. Doskonale uformowane i wyważone słuchawki świetnie leżą w uszach i zapewniają najwyższy komfort użytkowania.

Model XR8i Hybrid wyposażony jest w nowoczesny sterownik z mikrofonem, posiadający trzy klawisze sterujące, którymi możemy kontrolować muzykę z iPhona, iPada czy iPoda, słuchać ścieżki filmowej, a także odpowiadać na telefony.

Klipsch we wszystkich swoich modelach (również w X12i Hybrid oraz XR8i Hybrid) stosuje opatentowane owalne, elastyczne nakładki, o dokładnie takim kształcie jaki ma kanał uszny. Dzięki nim uzyskuje się perfekcyjne dopasowanie słuchawek i wzorcowe wygłuszenie zakłóceń zewnętrznych. Muzyka, nawet w najcichszych fragmentach brzmi „krystalicznie czysto i przejrzyście”.

Słuchawki douszne Klipsch X12i Hybrid oraz XR8i Hybrid dostępne są w kolorze czarnym, a na wyposażeniu znajdują się: torba ochronna, cztery różnych rozmiarów owalne nakładki oraz klips do przymocowania do odzieży sterownika.

Specyfikacja techniczna:

X12i Hybrid

Typ: douszne
Przetwornik: pełnopasmowy KG-926 – „balanced armature”
Sterowanie: 3 klawisze/mikrofon
Pasmo przenoszenia: 5 Hz – 19 kHz
Czułość: 110 dB
Impedancja (1kHz): 50 omów
Izolacja zakłóceń: 26 dB
Wtyk wejściowy: 3,5 mm
Waga: 15 g

XR8i Hybrid

Typ: douszne
Przetworniki: KG-2365 AcuPass(R) Two-Way Hybrid, KG-723 „balance armature”, KG-065 dynamiczny woofer
Sterowanie: 3 klawisze/mikrofon
Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 20 kHz
Czułość: 110 dB
Impedancja (1kHz): 50 omów
Izolacja zakłóceń: 26 dB
Wtyk wejściowy: 3,5 mm
Waga: 25 gWięcej o...
KLIPSCH

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer