04 Czerwiec 2018

Nie żyje Jorma Salmi (założyciel firmy Gradient)

INNE

Źródło: GRADIENT

27 maja w swoim domu w Helsinkach zmarł Jorma Salmi, założyciel firmy Gradient, znanej audiofilom na całym świecie z wysokiej klasy designerskich kolumn głośnikowych. W wydanym w dwóch językach (fińskim oraz angielskim) oświadczeniu opublikowanym na facebookowym profilu firmy, rodzina Salmiego pisze:

„Z wielkim smutkiem informujemy, że Jorma Salmi, założyciel firmy Gradient, niespodziewanie zmarł w niedzielny poranek 27 maja. Jorma umarł w swoim domu w Helsinkach w wieku 69 lat.

Jorma założył firmę Gradient razem z Jouko Alanko i Mikko Palorantą w 1984 roku. Jego wielką pasją było projektowanie kolumn głośnikowych. Zostanie zapamiętany ze względu na wielką liczbę znakomitych modeli kolumn, wśród których znajdują się ostatnie produkty, które Jorma przygotował razem ze swym synem – Atte Salmim.

Będzie nam go brakowało, zarówno jako ukochanego ojca, jak i przyjaciela […]”.

Redakcja „High Fidelity” łączy się w żałobie z rodziną Jormy. Jest nam tym bardziej przykro, że w najnowszym numerze naszego magazynu ukaże się test nowych kolumn marki Gradient: designerskiego modelu oznaczonego symbolem 1.4. Premiera tekstu przewidziana jest na 16 czerwca.

Więcej o...
GRADIENT

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer