23 Marzec 2020

LIVING VOICE | zmiana dystrybutora

Brytyjska firma LIVING VOICE ma nowego polskiego dystrybutora

Źródło: GALERIA AUDIO

Nowym polskim dystrybutorem brytyjskiej firmy LIVING VOICE jest GALERIA AUDIO. Założona przez Kevina Scotta w 1990 roku firma Living Voice koncentruje swoją ofertę na serii Auditorium, w skład której wchodzą modele: R25 Aniversary, Avatar R3, IBX-R3, IBX RW-3 oraz najwyższy model z serii, w którym zwrotnice umieszczone są na zewnątrz w oddzielnych obudowach – OBX-RW3.

Kolumny z serii Auditorium dzięki wysokiej skuteczności (94 dB) aż się proszą o połączenie ze wzmacniaczem lampowym typu SET (single-ended triode). Jak czytamy w materiałach firmowych, to kolumny „zaprojektowane i zestrojone z uwzględnieniem impedancji wyjściowej wzmacniaczy ttiodowych oraz takich, w których zastosowano ujemne lub zerowe sprzężenie zwrotne”. I dalej: „nie tylko wzmacniacze lampowe, ale również tranzystory i konstrukcje hybrydowe potrafią z tymi kolumnami stworzyć fantastycznie brzmiący system”.

Topowym modelem marki Living Voice są tubowe, kosztujące 300 000 dolarów amerykańskich (za parę) kolumny serii Vox Olympian, zaprezentowane na wystawie Audio Video Show 2015 w Warszawie.

ZDJĘCIA: mat. firmoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer