11 Sierpień 2020

KONSTRUKT & OTOMO YOSHIHIDE | LP i DL

Nowy album berlińskiej wytwórni Karlrecords pt. „Eastern Saga: Live at Tusk”

Źródło: KARLRECORDS

Turecki zespół free-jazzowy KONSTRUKT kontynuuje ekscytującą współpracę z OTOMO YOSHIHIDE, uznanym multiinstrumentalistą i kompozytorem eksperymentalnym.

Czwarta płyta zespołu KONSTRUKT w wytwórni Karlrecords, zatytułowana Eastern Saga: Live at Tusk, to dokument z koncertu tureckiej grupy freeform z japońskim muzykiem eksperymentalnym OTOMO YOSHIHIDE z TUSK FESTIVAL 2018 KONSTRUKT, założonym i prowadzonym przez grupę muzyków free-jazz i  free-form z Istambułu.

UMUT ÇAĞLAR i KORHAN FUTACI są znani ze swojej otwartości na nowe wyzwania i regularnie spotykają się i występują z nowymi partnerami, takimi jak OE McPHEE, WILLIAM PARKER, AKIRA SAKATA, MARSHALL ALLEN, EVAN PARKER, THURSTON MOORE, ALEXANDER HAWKINS lub KEN VANDERMARK.

Na najnowszym wydawnictwie kwintet łączy siły z OTOMO YOSHIHIDE, który pojawił się na scenie w latach 90. ze swoim zespołem GROUND ZERO i od tego czasu działał we wszystkich warstwach muzyki, od EAI po improwizację, turntablizm, współczesną kompozycję i jazz. Swoją twórczość dokumentował płytami w takich wytwórniach, jak TZADIK czy ERSTWHILE i z udziałem współpracowników, takich jak JIM O’ROURKE, JOHN ZORN, MERZBOW, BILL LASWELL i wielu innych …

Eastern Saga: Live at Tusk pokazuje multiinstrumentalistę grającego na jego dwóch kluczowych instrumentach: gitarze i gramofonach, podczas gdy KONSTRUKT ma dwóch perkusistów oprócz saksofonu/fletu KORHANA FUTACIego, UMUT ÇALAL na gitarze, syntezatorze, stroikach i fletach, a na kontrabasie APOSTOLOS SIDERIS.

Wściekły koncert i wściekły album!

Personel

Korhan Futacı: saksofon altowy, flet, loopy
Umut Çağlar: gitara, syntezator, double reeds, flety
Apostolos Sideris: kontrabas
Erdem Göymen: perkusja
Ediz Hafızoğlu: perkusja
+
Otomo Yoshihide: gitara, gramofony

Nagranie

Płyta została zarejestrowana na żywo w czasie TUSK Festival przez Sama Granta w Newcastle, UK, w październiku 2018 roku. Miks wykonał Umut Çağlar w Istambule, a master Anne Taegert w berlińskim studiu  D&M. Na okładce znalazła się praca Artura Trojanowskiego zatytułowana Absorpcja.

Płyta dostępna jest jako 180 g krążek LP lub w formie plików: karlrecords.bandcamp.com.

www.tuskfestival.com

www.karlrecords.net

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer