29 Styczeń 2015

Haiku-Audio GANYMEDE

PRZEDWZMACNIACZ

Źródło: HAIKU-AUDIO

Polski producent sprzętu audio, firma Haiku-Audio, wprowadza do oferty nowy przedwzmacniacz Ganymede, który wyróżnia się konstrukcją modułową. Podczas zamawiania przedwzmacniacza można wybrać które z sekcji sygnałowych ma on zawierać.

Jak chwali się producent  do wyboru mamy:

– Lampowy przedwzmacniacz gramofonowy o konstrukcji opartej na topologii studyjnego przedwzmacniacza mikrofonowego;

– Regulator głośności, którego podstawę stanowi wysokiej klasy potencjometr przełącznikowy, czyli 24-pozycyjny przełącznik o złoconych stykach, załączający precyzyjne, niskoszumne rezystory metalizowane;

– Regulator barwy w rzadko spotykanej konfiguracji nie wykorzystującej sprzężenia zwrotnego. Taki układ zapewnia wyjątkowo naturalne brzmienie i przyjemny dla ucha przebieg charakterystyk regulacji;

– Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy zawierający lampy ECC82/6N1P-EW oraz pojedynczy tranzystor polowy pracujący w układzie single-ended.

Jak widać wszystkich możliwych konfiguracji jest więc bardzo wiele – od samodzielnego przedwzmacniacza gramofonowego lub wzmacniacza słuchawkowego, poprzez klasyczny regulator głośności z wejściem gramofonowym, aż po bardzo rozbudowane urządzenie zawierające wszystkie moduły równocześnie. Wszystkie wersje łączy charakterystyczna konstrukcja chassis z widocznymi lampami, brak sprzężenia zwrotnego, praca wszystkich stopni wzmocnienia w klasie A oraz montaż przestrzenny. Całość uzupełniają stabilizowane zasilacze, których konstrukcja jest również zaczerpnięta z urządzeń studyjnych.

Ceny rozpoczynają się od 5050 zł dla najprostszych konfiguracji do 8200 zł w najbardziej rozbudowanej wersji. Po więcej szczegółów Haiku-Audio odsyła TUTAJ.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer