14 Marzec 2019

Gigawatt LC-2 EVO

KABLE

Źródło: GIGAWATT

LC-2 EVO to nowy kabel zasilający zaprojektowany do zasilania systemów audio i wideo klasy high-end polskiej marki GigaWatt.

LC-2-EVO tworzy siedem litych przewodników o przekroju 1,5 mm2 i wysokiej konduktancji, ułożonych w splot o nowo opracowanej geometrii. Gwarantuje to – jak deklaruje sam producent – „pewny, niezdławiony przepływ prądu oraz nie dopuszcza do pojawiania się zakłóceń na wyjściu”.

Niska rezystancja kabla, wynikająca z przekroju przewodników oraz sposobu ich połączenia ze złączami, gwarantować ma z kolei potężną rezerwę prądową. Jak dodaje GigaWatt, relatywnie duża pojemność własna kabla, która wynika z geometrii żył oraz właściwości dielektryka, „zapewnia doskonałe właściwości filtrujące i tłumiące dla szerokiego zakresu zakłóceń”.

Izolację przewodników wykonano nowego, elastycznego materiału izolacyjnego PK90AT28 o bardzo niskiej stałej dielektrycznej. Zewnętrzny płaszcz wykonano z miękkiego materiału izolacyjnego GA 70AT03, tłumiącego niepożądane wibracje. Dodatkową ochronę kabla stanowi srebrny, odporny na ścieranie oplot z tworzywa sztucznego.

Żyły kabla chronione są ekranem statycznym, wykonanym z laminowanej folii aluminiowej wraz z wewnętrzną miedzianą żyłą spływową. Szczelna konstrukcja ekranu pokrywająca 100% powierzchni przewodu ma „doskonale chronić przed wszelkimi zewnętrznymi zakłóceniami”. Jednocześnie ekran zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się wewnętrznych zakłóceń, a także cofa zebrane prądy pasożytnicze do żyły uziemiającej.

Kabel zaopatrzono w wysokiej jakości złącza o dużej powierzchni styku, które zapewniają pewny przepływ prądu. Styki pokryte są warstwą 24-karatowego złota i zostały poddane procesowi demagnetyzowania. Wszystkie przewodniki łączone są mechanicznie bez lutowania, co gwarantuje niezawodność i optymalne działanie.

Tak o jego możliwościach brzmieniowych wypowiada się sam producent: „LC-2 EVO to kabel sieciowy, który wnosi natychmiastową, wyraźną poprawę reprodukcji dźwięku i obrazu. Jego czyste i potężne brzmienie objawia się wyjątkowo ekspresyjnym i muzykalnym przekazem, z zachowaniem równowagi między poszczególnymi zakresami pasma. Plastyczny, głęboki i namacalny dźwięk, to najważniejsze cechy soniczne tego przewodu”.

Warto dodać, że kabel LC-2 EVO dostępny jest również w wersji wysokoprądowej (oznaczonej symbolem LC-2HC EVO), stanowiąc podstawowe wyposażenie flagowego kondycjonera sieciowego PC-4 EVO+. Przewód zakończony jest wówczas złączem typu PowerCon 32 Amp, zdolnym przenosić stałe obciążenie o wartości 32 A.

Kable produkowane są standardowo w długości 1,5 m, a na zamówienie dostępne będą wersje 1 m lub dłuższe: do 3,5 m. Cena za 1,5 m wynosi 540 euro.Więcej o...
GIGAWATT

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer