23 Sierpień 2021

Electric Light Orchestra „Eldorado”

ELO „Eldorado” w reedycji Mobile Fidelity – na Super Vinyl LP i SACD

Źródło: Mobile Fidelity Sound Lab

→ MUZYKA | REEDYCJA

Mobile Fidelity, amerykański wydawca specjalizujący się w wysokiej klasy reedycjach zremasterowanych przez siebie płyt. Tym razem zapowiada wznowienie klasycznej płyty Electric Light Orchestra Eldorado, zarówno na płycie LP, jak i SACD.

Wydana w 1974 roku płyta Eldorado jest prog-rockowym klasykiem, który został zmasterowany z oryginalnych analogowych taśm „master” i wytłoczony na MoFi SuperVinyl.

W materiałach prasowych czytamy:

Lider Electric Light Orchestra, Jeff Lynne, nie tylko w przenośni sięgnął nieba na tej płycie. Śmiałe kreacje pomysłowych światów, które zachęcają słuchacza do ucieczki od codzienności, wizjonerski kompozytor-muzyk osiągnął poprzez multidyscyplinarną fantazję, dzięki czemu stał się punktem orientacyjnym dla twórców tego typu muzyki. Prawie 50 lat później blask tego albumu konceptowego można doświadczyć jak nigdy dotąd w „kinowym” stylu.

Zakończona jako opowieść, zanim jeszcze Lynne zapisał swoje notatki na papierze, Eldorado, jak na ironię, zawdzięcza swoją inspirację ojcu Lynne’a. W odpowiedzi na jego krytykę dotyczącą zespołu, Lynne wymyślił melodyjny „tour de force”, który – podobnie jak Czarnoksiężnik z Krainy Oz – podkreśla siłę codziennych marzeń i heroizmu każdego człowieka. To nie przypadek, że dźwiękowa podróż zaczyna się od uwertury, przerywanej słowami cynika, który potępia „marzyciela, nieprzebudzonego głupca”.

MOFI.com

Tekst: redakcja

Zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
MOBILE FIDELITY

Więcej o...
REMASTER

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer