11 Wrzesień 2017

Dune HD DUO BASE 4K ORAZ SOLO 4K BASE

STREAMER

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Firma Dune HD zaprezentowała dwa nowe odtwarzacze plików wideo i audio: Solo Base 4K oraz Duo Base 4K.

Model Solo Base 4K jest bliźniaczym urządzeniem w stosunku do Solo 4K, ale pozbawionym modułu automatyki domowej z-wave. Sercem odtwarzacza jest wydajny procesor Sigma Designs SMP8758. Model ten zapewnia wsparcie dla większości dostępnych formatów audio i wideo, włączając w to formaty 4K kodowane z użyciem h265 (HEVC) i z obsługą 10-bitowej głębi kolorystycznej. W pełni obsługiwane są wielokanałowe formaty audio HD, muzyczne formaty hi-res (do 24 bitów/192 kHz) oraz stereofoniczne formaty DSD/SACD.

Audio Center Poland, polski dystrybutor marki, zwraca także uwagę na „zaawansowane algorytmy skalowania obrazu”, które wspomagane są przez technologię VXP – zestaw funkcji procesora, który dzięki inteligentnej analizie poszczególnych klatek materiału wideo poprawia jego dynamikę i ostrość. Urządzenie zostało ponadto wyposażone dwa porty USB, zintegrowaną kartę Wi-Fi 802.11b/g/n/ac Dual Band 2T2R, LAN 1 GB oraz tuner cyfrowej telewizji DVB-T/T2/C. W obudowie można też zainstalować dysk twardy.

Dune HD Duo Base 4K to pełnowymiarowy odtwarzacz plików multimedialnych, przeznaczony do współpracy ze stereofonicznymi i wielokanałowymi cyfrowymi systemami audio i wideo. Podstawowe parametry urządzenia są takie same, jak w wypadku Solo Base 4K, a na tle opisanego powyżej urządzenia wyróżnia go „znacznie lepsza funkcjonalność”.  Urządzenie posiada trzy porty USB, czytnik kart pamięci, zintegrowaną kartę Wi-Fi 802.11b/g/n/ac Dual Band 2T2R oraz LAN 1 GB. W obudowie można zainstalować dwa dyski twarde o pojemności 8 GB każdy. Wbudowany ekran OLED pozwala na nawigację i kontrolę odtwarzania bez włączania TV, a w zestawie znajduje się podświetlany pilot z programowalnymi klawiszami.Więcej o...
DUNE HD

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer