04 Grudzień 2017

dCS VIVALDI ONE

ODTWARZACZ SACD/CD

Źródło: AUDIOFAST

Vivaldi One to opracowany specjalnie na trzydzieste urodziny firmy dCS cyfrowy odtwarzacz płyt i plików audio, wyprodukowany jedynie w 250 indywidualnie numerowanych egzemplarzach. Model ten stanowi skondensowaną do jednego pudełka wersję referencyjnego odtwarzacza Vivaldi.

Vivaldi One wyposażony jest w transport płyt SACD i CD Esoteric VRDS Neo; ten połączony jest z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Ring DAC najnowszej generacji. Model ten pojawił się po raz pierwszy w studyjnych urządzeniach dCS przed prawie 30 laty i od tej pory jest stale udoskonalany i rozwijany. Dzisiejszy Ring DAC korzysta z cyfrowej platformy obsługującej sygnał PCM (do 24 bitów/384 kHz) oraz DSD (do DSD128 i DSD w formacie DOP). Vivaldi One wspiera również wszystkie kodeki bezstratne, w tym MQA. Przetwornik zastosowany w Vivaldi One, Ring DAC 2.0 oferuje ponadto możliwości obliczeniowe oraz szybkość pracy dwa razy większą od poprzednich generacji. Efektem jest – jak podaje Audiofast, polski dystrybutor marki, „wybitnie przejrzyste brzmienie, pozwalające pokazać cały realizm odtwarzanej muzyki”. Vivaldi One może odtwarzać muzykę z dysków NAS, internetowych serwisów streamingowych – takich jak TIDAL czy Spotify Connect – a także urządzeń Apple przez Airplay oraz poprzez standardowe wejścia cyfrowe: USB, AES i S/PDIF.

Wykonana z lotniczego aluminium obudowa Vivaldi One może być pokryta czarnym lub białym lakierem fortepianowym. Za jego nakładanie odpowiedzialne jest rodzinne brytyjskie przedsiębiorstwo HQ Lacquer, mogące pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem. Każda z warstw precyzyjnie nakładanego lakieru jest suszona przez wiele dni w specjalnych warunkach, co w efekcie prowadzi do uzyskania lustrzanej gładkości całej obudowy. Obudowa Vivaldi One może być również pokryta 24-karatowym złotem przez firmę FH Lambert Ltd – znanego na całym świecie specjalistę od dekorowania metalami szlachetnymi.

Cena limitowanego odtwarzacza SACD/CD Vivaldi Oe wynosi 281 880 zł. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży.Więcej o...
DCS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer